reklamı kapat

POPÜLER

Swatch’tan taraftarlara özel akıllı saat: Touch Zero Two

Swatch “bağlantılı” dijital saat serisi olarak tanımladığı Touch Zero serisinin yeni üyesini satışa sundu. Bu sefer edef sporcular değil taraftarlar.

Özellikle voleybolculara yönelik akıllı özelliklerle gelen Touch Zero One‘dan sonra Swatch şimdi taraftarların hoşuna gidebilecek özelliklerle donattığı Touch Zero Two‘yu kullanıcılarla buluşturuyor. Taraftar, Aktivite ve Zaman olmak üzere üç farklı fonksiyona sahip olan saat, dokunmatik ekranı ve uygulamasıyla taraftar coşkusunu bileğe taşıyor.

Taraftar modunda kullanıcılar “Taraftar Ateşi”ni ölçebiliyor, alkış sayısını görüntüleyebiliyor. Taraftar performansının ölçülebildiği saatte alkış gücü ve yapılan Meksika dalgası da etkili oluyor. Kullanıcılar taraftar olarak ne kadar aktifse, elde ettikleri puan da o kadar yüksek oluyor. Maksimum 999 puan alınabilen bu modda dünya çapındaki taraftar sıralaması da görüntülenebiliyor.

Aktivite modu ise aktivite bilekliklerini aratmayacak cinsten. Yine 0-999 arası bir puanla ne kadar aktif olduğunuzu ölçebileceğiniz cihaz, adım sayıyor ve yakılan kalori miktarını ölçüyor. Günlük hedefe ulaşma yüzdesini de görüntüleyebileceğiniz Touch Zero Two’nun Zaman fonksiyonunda ise tarih, alarm, zamanlayıcı, kronometre ve Swatch İnternet Saati (.beat) özellikleri yer alıyor. Swatch İnternet Saati günün 24 saatini 1000 .beat’e bölerek global bir saat sistemi oluşturuyor. Böylece saat, zaman diliminden bağımsız olarak sanal gerçeklikte her noktada aynı oluyor.

Saatle ilgili istatistikleri Swatch Touch Zero uygulamasıyla detaylı olarak görüntülemek mümkün. iOS ve Android sürümlerine sahip uygulamayı kullanabilmek için saatle telefonu eşleştirmek yeterli. Swatch Touch Zero Two, 400 TL fiyat etiketiyle Swatch mağazalarında satışta.