reklamı kapat

POPÜLER

Tabletlere özel Adobe Photoshop Touch geliyor

Adobe, düzenlediği MAX konferansında yeni servisi Creative Cloud‘la birlikte tamamen onunla uyumlu olarak çalışan altı yeni uygulama tanıttı. Android işletim sistemli tabletler ve iPad’e özel bu uygulamalar, Adobe’un en popüler yazılımlarının daha az özelliğe sahip, sade ve kolay kullanılabilir dokunmatik versiyonları. Bunlar arasında en dikkat çeken ise Photoshop Touch.
Adobe Photoshop Touch
Yeni Adobe Photoshop Touch, tabletinizdeki görselleri düzenlemeye, üzerlerine profesyonel efektler uygulamaya ve elde ettiğiniz sonuçları Facebook ve benzeri sosyal servisler aracılığıyla arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmaya yönelik bir işleve sahip. Yeni uygulamada Photoshop’un tüm temel özellikleri kullanılabiliyor. Tabletlere özel araçlar, katmanlar, ayarlar ve filtreler Touch’ı orijinal yazılımdan ayırıyor. Photoshop Touch’ta, tabletlerin kamerası, bir katmana arka plan oluşturmak için kullanılabiliyor. Uygulama içinden Google araması yapılabiliyor ve düzenlemesi tamamlanan fotoğraflar anında Facebook’ta paylaşılabiliyor. Yapılan tüm düzenlemeler PC veya Mac’teki Photoshop’la otomatik olarak senkronlanıyor.
Adobe Photoshop Touch
İlk olarak kasım ayı içinde Android’e özel olarak çıkacak Adobe Photoshop Touch 9,99 dolarlık bir fiyatla satın alınabilecek. iOS’e özel versiyonun ise 2012’nin başlarında yayınlanması bekleniyor. Hatta bu versiyon için iPad 3’ün piyasaya çıkmasının beklenebileceği de konuşuluyor.
Adobe Photoshop Touch
Adobe Photoshop Touch