reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen e-Golf

Tam elektrikli Volkswagen e-Golf, Almanya’da satışa sunuldu [Video]

Tam kırk yıldır yollarda olan ve Avrupa’nın en çok satan otomobilleri arasında yer alan Volkswagen Golf, artık tamamen elektrikli ve yola çıkmaya hazır. Geçtiğimiz eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda duyurusu yapılan e-Golf, Alman üreticinin diğer iki tam elektrikli modeli olan e-up! ve eco-up!‘ın arasına katıldı.
Volkswagen e-Golf
7’nci nesil normal Golf’le aynı tasarıma sahip olan e-Golf, 270 nM tork üretebilen 115 beygir gücünde 85Kw’lık bir elektrik motoruna sahip. Bu motorun sağladığı güç sayesinde e-Golf, 4,2 saniyede 60 km/s, 10,4 saniyede ise 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Otomobilin tam şarjlı piliyle kat edebileceği mesafe, kullanıma bağlı olarak 130’la 190 kilometre arasında değişiyor. Volkswagen’in söylediğine göre e-Golf, en yakın rakibinden yüzde 15 daha tasarruflu. Otomobilin 100 kilometredeki elektrik maliyeti yalnızca 3.28 euro. Bu da yaklaşık olarak 10 TL’ye denk geliyor.
Volkswagen e-Golf
“Das e-Auto” olarak adlandırılan yeni Golf, konfor ve sürüş deneyiminde benzinli ve dizel kardeşlerini aratmıyor. Standart donanım içinde Discover Pro radyo ve navigasyon sistemi, ısıtmalı ön cam, otomatik klima kontrolü, park ısıtması ve havalandırması, deri direksiyon simidi, “Astana” alaşımlı aerodinamik olarak güçlendirilmiş lastikler ve Volkswagen’in ilk kez kullandığı tam LED ön farlar bulunuyor. Yeni nesil bu LED farlar, gerçek gün ışığı renginde aydınlatma sağlıyor ve çok daha az enerji tüketiyor. Farların hemen altında, otomobilin elektrikli olduğuna vurgu yapan ve ön ızgara üzerinden de boylu boyunca geçen mavi bir şerit yer alıyor.
Volkswagen e-Golf
34.900 euro başlangıç fiyatıyla Almanya’da satışa sunulan e-Golf, kendi ülkesinde 8 yıl / 160 bin kilometre batarya garantisi de veriyor.
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf
Volkswagen e-Golf

VİDEO