reklamı kapat

POPÜLER

Hasselblad HV

Tam kare sensörlü Hasselblad HV, tüm zorluklara hazır

HV, hafifliğinden dolayı tercih edilen magnezyum yerine, ondan çok daha sağlam ve dayanıklı olan yekpare alüminyum bir gövdeye sahip. Makinede 35 mm’lik 24,3 megapiksel çözünürlüğünde bir sensör bulunuyor. 14-bit RAW kayıt yapabilen sensörün ISO aralığı 100 ile 25.600 arasında değişiyor. 11’i çapraz 19 otomatik odaklama noktası ise hızlı bir odaklama vadediyor. 1/8000 ile 30 saniye arasında deklanşör hızları sunan HV, Full HD video kaydı da yapabiliyor.

Hasselblad HVAlüminyum gövdeli HV, PVD olarak bilinen “fiziksel buhar biriktirme” kaplamaya da sahip. Makine bu sayede hem darbelere karşı daha dirençli hale geliyor hem de -40 ile 80 derece arası sıcaklıklarda aktif olarak kullanılabiliyor. Çift hafıza kartı yuvası, mini-USB, micro-HDMI ve kulaklık bağlantılarına da destek veren HV, 3 inç büyüklüğünde, 1.2 milyon noktalı hareketli bir TFT ekrana ve 0,5 inçlik bir elektronik vizöre sahip. Zeiss f2.8 24-70 ZA Vario-Sonnar T* lensle gelen makinenin satış fiyatı 11.500 dolar.

Hasselblad HV

Hasselblad HV

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tam kare sensörlü Hasselblad HV, tüm zorluklara hazır” için 3 cevap

 1. ailkayu dedi ki:

  “Full Frame” ki ölçüsü 36×24 mm yani kare değilken Türkçe’leştirirken tam kareye dönmüş, belki “tam çerçeve daha uygun olurdu.

 2. zéro dedi ki:

  Asalında bahsi geçen kare geometrik şekil olan kare değil “film karesi” veya “fotoğraf karesi” kullanımlarındaki kareye denk geliyor.

 3. schizophrenia dedi ki:

  Hasselblad HV, Sony SLT-A99 temelleri üzerine inşa edilmiş bir gövde. Teknik olarak Sony’den hiç bir farklılık içermiyor, haberde de bahsedilen kaplaması ve değişen düğmeleri hariç. Aynı objektif kombinasyonuyla Sony Alpha A99 4500$ değerinde iken Hasselblad’ın ekstra bir çanta ve 2 pille aynı seti 11500$’a satmak istemesi muhteşem.
  Haberde geçen 50 milyon piksellik gövde H5D-50C ise full frame değil, bir orta format ve algılayıcı ölçüleri 36.7 x 49.1mm olsa gerek.