reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen elektrikli Isuzu D-Max

Tamamen elektrikli Isuzu D-Max modeli de geliyor

Tamamen elektrikli Isuzu D-Max geliyor. Konsept gösterimi yapılan araç, çıktığı zaman fiyat-performans konusunda çok dikkat çekebilir.

Elektrikli Isuzu D-Max, aktarıldığı kadarıyla 2025 yılında pazara sunulacak bir ticari olacak ve taşıdığı iki farklı elektrik motoruyla dört çeker kullanım getirecek. Aracın önünde 53 beygir gücünde 108 Nm tork üreten, arkada ise 121 beygir gücünde 217 Nm tork üreten elektrik motorları yer alacak, toplamda ise 174 beygir güç ve 325 Nm tork sunulacak. Elektrikli versiyonu 1.9-litre dizel motorlu seçenekten daha güçlü olacak bilgisi geçilen D-Max, 66,9 kWh kapasitesinde lityum iyon batarya paketi donatılacak. Henüz menzili paylaşılmayan araç, aktarıldığı kadarıyla 1.000 kg taşıyabilecek ve 3.500 kg yük çekebilecek. 130 km/s hızın üstüne çıkamayacağı aktarılan aracın, maksimum hızı az görünüyor ancak böyle bir modelde bunun çok da sorun olması beklenmiyor. Yüksek hız yerine diğer alanlara ağırlık veren firma, milyonlar sattığı D-Max için bir D-Max Hi-Lander MHEV versiyonu üzerinde de çalışıyor. Bu araçta verilen bilgiye göre 48V sisteme sahip 1.9 litrelik turbo dizel motor yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz aylarda 2024 Isuzu D-Max karşımıza çıkarılmıştı. Araç makyajlanan yeni gövde tasarımıyla mevcut jenerasyona oranla biraz daha modern görünüyordu ve yeni aydınlatma takımlarıyla görünüşünü güçlendiriyor. İçinde dışına oranla çok daha az güncelleme bulunan ancak genel olarak sınıfına göre modern bir yaşam alanına sahip olan arazi aracı, “D-Max V-Cross 4×4” adı verilen sürümüyle çok daha iddialı görünüyor, bu sürümde siyah renkli ekstra gövde parçaları, mat siyah 18-inç jantlar ve fazlası bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çift ve dört kapılı versiyonları bulunan yeni D-Max, 1.9-litrelik turbo dizel motoruyla 148 beygir güç ve 350 Nm tork getiriyor. Modelin üstteki 3-litrelik turbo dizel motoru ise 187 beygir güç ve 450 Nm tork sağlıyor. İki ve dört çeker opsiyonları sunulan araç, altı ileri manuel ya da altı ileri otomatik şanzıman ile kombinlenebiliyor. Zorlu şartlarda sürüşü kolaylaştırmak adına yeni bazı sürüş modlarıyla gelen model, kamera bazlı otomatik güvenlik sistemleri de taşıyor.

Tamamen elektrikli Isuzu D-Max yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER