reklamı kapat

POPÜLER

Isuzu NPR 10 EV

Türkiye’de üretilen ilk yerli elektrikli kamyon Isuzu NPR 10 EV ile tanışın

Hannover’de düzenlenen ticari araç fuarında sergilenecek olan Isuzu NPR 10 EV, ailenin diğer üyeleri arasında ön plana çıkıyor.

Ford’un yeni jenerasyon Transit ailesiyle katılım sağladığı Hannover Ticari Araç Fuarı‘nın Türkiye için önemli katılımcılarından birisi de Anadolu Isuzu olacak. Organizasyon kapsamında beş yeni aracının ilk gösterimini yapacak olan markanın standında Citiport 18, Citiport 12 HyPer, Novociti Life Premium, Visigo HyPer, Turquoise araçları yer alacak. Isuzu’yu Türkiye’deki temiz ulaşım için ayrı bir noktaya konumlandırılacak olan ise, ülkede üretilen ilk yüzde 100 elektrikli kamyonu NPR 10 EV modeli. Dünya lansmanı gerçekleştirilen gerçekleştirilen kamyonun AR-GE sürecinde ASELSAN‘ın yer almış olması da işin önemini artıran diğer noktalardan bir tanesi. Isuzu akü tercihinde ise yine bir Türk markası Altınay ile iş ortaklığa giderek yerli kelimesinin altını doldurmak konusunda dikkat çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

NPR 10 EV için paylaşılan özelliklerin şarj noktasına baktığımızda AC ünitesiyle 4 saat, DC şarj ünitesiyle ise 30 dakika içerisinde tam kapasite şarj edilebilme olanağı karşımızda çıkıyor. Kamyonun tek seferde kat edebileceği menzil değeriyse şimdilik 110 kilometre olarak lanse edilmiş durumda. Projenin ASELSAN’a ait olan kısmı ise motor, motor kontrol ünitesi, güç dağıtım birimi, araç kontrol ünitesi ve akım dönüştürücüler gibi güç sistemleri komponentlerden oluşuyor. Maksimumda 335 beygir ve 1.500 Nm tork gibi değerler üreten bu motorun bir alt versiyonu da tercih edilebilecek arasındaki yerini alacak. Opsiyonel olarak sunulacak olan bu versiyonda 228 beygir ve 1.300 Nm tork gibi rakamlar asfaltta iniyor. Tüm parçaları bir araya geldiğinde 10,2 ton ağırlığında olan NPR 10 EV, 6,6 ton yük kapasitesine sahip. 4 milyon dolar gibi bütçe ve 70 kişilik özel bir ekibin eseri olarak karşımıza çıkan projenin üretim ve satış süreciyle ilgili planlamayı hep birlikte göreceğiz.

Isuzu standında sergilenecek diğer üyelerin başında tek körük sistemiyle 18.200 milimetre uzunluğa ve 159 yolcu kapasitesine sahip olan yeni Citiport 18 yer alıyor. Citiport’un 9.0 litrelik yeni HyPer versiyonu da 340 beygir ve 1.485 Nm performans değerlerine sahip olacak. Isuzu Visigo ise yeni HyPer versiyonuyla 320 beygirlik güç ile hizmet verecek.