reklamı kapat

POPÜLER

Anadolu Isuzu cephesinden dikkat çeken Fransa başarısı

Makedonya başarısı; Anadolu Isuzu ilk teslimatı gerçekleştirdi

Anadolu Isuzu cephesinin Ar&Ge merkezinde geliştirdiği ve ürettiği Kendo’nun ilk teslimatı Kuzey Makedonya’nın Bitola şehrine yapıldı.

Anadolu Isuzu, geleceğin toplu taşıma trendlerine uygun olarak tasarladığı CNG motora sahip çevre dostu aracı Kendo’nun ilk teslimatını gerçekleştirdi. Şubat ayında Kuzey Makedonya ile imzalanan anlaşma kapsamında 6 adet Kendo, Bitola şehrindeki REK Bitola Enerji Santrali’nde hizmet vermek üzere teslim edildi. REK Bitola Enerji Santrali’nde 19 Aralık 2020 tarihinde düzenlenen teslimat törenine Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev katıldı. 15 yıl önce Makedonya pazarına kamyon kategorisi ile giriş yapan Anadolu Isuzu, ülkeye ilk otobüs ihracatını 2019 yılında gerçekleştirdi. Anadolu Isuzu, geçtiğimiz yıl Üsküp Havalimanı’ndaki kapasite artışı projesinin bir parçası olarak alınan satın alma kararı ile 3 adet Citiport’u TAV Havalimanına ve 4 adet CNG sistemli Isuzu Citiport aracı ise Makedonya’nın Prilep Belediyesi’ne teslimatını gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anadolu Isuzu, akıllı güvenlik sistemlerine odaklandı

Anadolu Isuzu’nun 13 metre uzunluktaki CNG aracı Kendo bu segmentte Türkiye’de ilk ve Avrupa’da üçüncü araç olma özelliği gösteriyor. CNG motoruyla çevre dostu bir yapıya sahip olan Kendo, şehir içi uzun mesafe ve şehirlerarası kısa mesafelerde (Intercity) taşımacılık için kullanılmak üzere üretildi. Özellikle personel ve okul taşımacılığı hedeflenerek üretilen araç, Coach kategorisine göre maliyet açısından daha tasarruflu ve bagaj kapasitesi olarak da onlara yakın bir araç. 7,5 metreküp bagaj hacmiyle rakiplerinden öne çıkan Kendo, konfor ve fonksiyonellik olarak Coach sınıfındaki lüks araçları aratmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anadolu Isuzu’nun akıllı güvenlik sistemleri (smart safety) ile donatılan Kendo, çok fonsiyonlu kadran (cluster) ile şoför puanlama ve kendi kendine arıza teşhis (self-diagnostic) ile fark yaratırken, konforlu sürücü alanı ve yolcu bölgesi dahil olmak üzere kendi boyutunda en iyi paketi sunarken sürücüye ve yolculara maksimum konfor ve ergonomik bir alan sağlıyor.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtımı