reklamı kapat

POPÜLER

Tarafınızı seçin, Google araçlarında Star Wars arayüzüne kavuşun

Yaklaşan Star Wars: The Force Awakens filmi için Google da sonunda gücün uyanışını yakından takip etmeye başladı. Kullanıcılarını da gücün etkisi altına almak isteyen arama devi, birçok Google servisi ve araçlarını Star Wars arayüzüne büründürdü.

Google’da çalışan Star Wars tutkunları tarafından yine filmin tutkunları için geliştirilen özel Star Wars arayüzü ile kullanıcılar Google’ın Gmail, YouTube, Haritalar ve Chrome gibi pek çok hizmetini bambaşka bir deneyimle kullanmaya başlıyor. Yapılması gereken tek şey google.com/starwars adresine gidip Aydınlık veya Karanlık taraftan birini seçip yola koyulmak.

Android Wear, Chrome, Chromecast, Gmail, Inbox by Gmail, Google Takvim, Google Haritalar, Google Asistan, Google Arama, Google Çeviri, Waze ve YouTube servislerinde çalışan Star Wars arayüzü, bu servislerin işlevselliğini herhangi bir şekilde etkilemeden yalnızca yeni bir görünüm kazandırıyor. Android telefon ve tabletlerin yanı sıra iPhone, iPad, Mac, Windows dizüstü bilgisayarlarda ve Chromebook’ta çalışan arayüz için bir taraf seçtiğinizde gücün tüm uygulamalarınızda geçerli olmaya başlaması birkaç saati alabiliyor.

Star Wars arayüzünün okul veya iş hesaplarında geçerli olmadığını; Chrome, Gmail ve YouTube’u dönüştürme işleminin ise yalnızca masaüstünde etkili olduğunu belirtelim. Kişisel Gmail hesabınızla giriş yapıp kullanmaya başlayacağınız arayüzü yeniden eski haline dönüştürmek içinse google.com/starwars adresinden avatarınızı tekrar ortaya sürükleyip “Varsayılana Dön“ü tıklamanız yeterli. Aksi takdirde, Google deneyiminiz 1 Şubat 2016’da otomatik olarak normal durumuna dönecektir.