reklamı kapat

POPÜLER

Tasarla Türkiye 3D Tasarım Yarışması başvuruları başladı

Genç maker’ların ve tasarımcıların projelerini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanan Tasarla Türkiye 3D Tasarım Yarışması‘nın başvuruları başladı.

Doğamızda Yaratıcılık Var” sloganını hayata geçirmeye hazırlanan yarışma, 11-19 yaş aralığında, Türkiye’deki bütün öğrencileri üretmeye çağırıyor. Genç tasarımcıların daha üretken, sorgulayıcı, çözüm odaklı ve zihinsel becerilerini daha etkin kullanan bireyler olarak yaratıcılığın sınırlarını zorlayacak projelerle 3 boyutlu tasarım teknolojisinin de ne kadar etkili olduğunu göstermesi amaçlanıyor.

Katılımcılar hayallerindeki objeleri 3D yazıcılar ile üretmek üzere tasarlayarak dünyaca ünlü teknoloji şirketleri ve maker öncülerinin temsilcileri tarafından değerlendirilmek üzere sunacak. Büyük ödülün 3D yazıcı olduğu yarışmada ikincilik ödülünün sahibi Avrupa’nın en büyük maker fuarı Maker Faire Rome‘a gitme şansı kazanırken, üçüncüsü ise Intel işlemcili tablet bilgisayar sahibi olarak. Yarışmaya son başvuru tarihi 10 Mart. Son dosya gönderimi içinse 29 Mart’a kadar zaman var. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.