reklamı kapat

POPÜLER

Taylor Swift

Taylor Swift, Spotify’dan sonra Apple Music’e de rest çekti

Çıkardığı başarılı albümlerle milyonlarca hayranını peşinden sürükleyen Taylor Swift, son albümü “1989“u Apple Music’te yayınlamayacak. BuzzFeed News’ın aktardığı habere göre Taylor Swift, Spotify’da olduğu gibi geçtiğimiz yıl ekim ayında yayınladığı “1989” albümünü Apple Music’te de mevcut olmayacağını bildirdi. İnternet sitesi Taylor Swift’ın son albümü haricindeki diğer albümlerin Apple Music’te yer alacağını belirtti.

Apple’ın bu albümleri bünyesine katarak Spotify’a karşı ciddi bir avantaj elde edeceği ifade ediliyor. Geçtiğimiz yılın kasım ayında yayınlanan tüm albümlerini Spotify’dan çeken Taylor Swift, ücretsiz müziğin sanatın değerini düşürdüğünü belirtmiş ve müziğin albümler şeklinde tüketilmesi gerektiğini dile getirmişti. Taylor Swift’in plak şirketi Big Machine de “1989”un yakın gelecekte herhangi bir çevrim içi müzik servisinde yayınlanmasını düşünmediklerini söylemişti. Apple’ın bununla birlikte Adele ve Arctic Monkeys’le henüz anlaşmaya varamadığı, bu sebeple ilk etapta bu isimlerin Apple Music’te yer almayacağı da iddia ediliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Taylor Swift, Spotify’dan sonra Apple Music’e de rest çekti” için 3 cevap

  1. garenyondem dedi ki:

    Bu kadın çok saçmalıyor, ve çok çelişkili argümanları var…

  2. garenyondem dedi ki:

    Tabiki ondan müziklerini bedavaya vermesini beklemek hata, o konuda kimse haksız diyemez. Ama albümleri komple satın alma konusunda saçmalıyor bence. Apple kendi servisini ön plana çıkaracak diye sanatçılar fedakarlık yapmak zorunda değiller, doğru. Ancak yine de bu durumda Spotify cephesinde çelişkiye sebep oluyor, e kardeşim Spotify free kullanıcılara da reklam göstererek sanatçıya, yapımcıya vs. ödeme yapmaya devam ediyor? Spotify kendi servisinin reklamını yapacak diye başkalarının sırtından geçinmiyor? Her neyse, ben bir tek şey üzerinden yorumlamıyorum konuyu tabiki. Apple Music servisi çerçevesinde Taylor Swift haklı…