reklamı kapat

POPÜLER

Taylor Swift, Spotify’ı tamamen terk etti

Günümüzün en popüler şarkıcılarından biri olan Taylor Swift, çıkardığı başarılı albümlerle milyonlarca hayranını peşinden sürüklüyor. Son olarak bu sene 1989 adlı albümünü piyasaya süren Swift, bu albümü Spotify‘da yayınlamamıştı. Şimdi ise daha önce yayınlanan tüm albümlerini de Spotify’dan çekti.

Spotify konu hakkında yaptığı açıklamada “Biz hayranlarımızın her yerde ve her şekilde müziğe ulaşabilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca sanatçıların da korsandan korunarak ortaya koydukları emeğin karşılığını alması gerektiğine inanıyoruz.” sözleriyle Taylor Swift’in ayrılışının hayranları da olumsuz etkilediğine değindi.

Taylor Swift uzun yıllardır hiçbir kadın sanatçının kıramadığı rekorlara imza atıyor. En yeni albümü “1989” ile 2002’den beri en büyük çıkışı yapan kadın sanatçı olan Swift’in Spotify’ı bırakmış olması servis adına büyük bir kayıp olarak görülüyor.

Spotify şarkıların her dinlenişinde eserin sahibine 0.006 dolar ile 0.0084 dolar arasında para transferi yapıyor. Ancak bu rakam, albümün satışında kazanılan para düşünüldüğü zaman oldukça düşük kalıyor. Taylor Swift’in servisi bırakmasının ardında bunun da etkisi olduğu söyleniyor.