reklamı kapat

POPÜLER

Taylor Swift kendi müzik platformunu kurmaya hazırlanıyor

Şimdiye kadar çevrim içi müzik hizmeti sunan mecralarla ciddi sıkıntılar yaşayan Taylor Swift‘in kendi platformunu kurmayı planladığı ortaya çıktı.

Taylor Swift’in müzik platformlarının düzenine karşı verdiği mücadele 1989 albümüyle birlikte patlak vermişti. Bu mücadelenin merkezine de Spotify oturmuştu. Burada yayınlanan şarkıların dinlenmesi başına 0.006 dolar ile 0.0084 dolar arasında bir kazanç elde ediliyor. Bu miktar oldukça ufak görünüyor ancak ünlü şarkıcıların milyonlarca defa dinlendiğini düşününce rakam giderek katlanıyor. Buna rağmen Taylor Swift ödenen bedelin çok düşük olduğunu, özellikle de henüz tanınmayan sanatçılar açısından yeterli olmadığını dile getirmişti. Ardından da tüm albümlerini Spotify‘dan kaldırarak bu düşüncesinin arkasında olduğunu belli etti. Spotify’ı açıp baktığınızda hala Taylor Swift şarkılarına erişemediğinizi görebiliyorsunuz. Bu durumun tek istisnası Fifty Shades Darker için Zayn ile birlikte seslendirdiği I Don’t Wanna Live Forever şarkısı oluyor.

Şimdi Taylor Swift’in kendi müzik platformunu kurmayı planladığı ortaya çıktı. Ünlü şarkıcı internet üzerinden (indirilmeden) müzik ve ses kaydı dinlenebilecek bir platform için ticari marka başvurusunda bulundu. Üstelik sadece bununla sınırlı kalmayıp müziğin her alına el atmak istediği söyleniyor. Bu plan kapsamında kendi müzik aletlerini satmak ve müzik temelli eğitimler vermek de yer alıyor.