reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man ile bağlantısız Venom filmi yolda

Spider-Man dünyasından aşina olduğumuz Venom‘un kendi filmine kavuşacağı bir süre önce duyurulmuştu. Uzun süren belirsizliğin ardından bu filmin ne zaman vizyona gireceği sonunda açıklandı.

Çizgi roman sevenlerin favori karakterlerinden biri olan Venom, Spider-Man ile yakın ilişkisiyle tanınıyor. Marvel çizgi romanlarında 1984’te belirden kahramanımız farklı bedenleri ele geçirerek sık sık Peter Parker‘ın başına bela oldu. Bu anti-kahraman daha sonra perdede de karşımıza çıktı. 2007 yılında vizyona giren Spider-Man 3 filminde kendine yer buldu. Bu yapımda hayranların ilgiyle takip ettiği bu karaktere Topher Grace hayat vermişti. O zamandan beri zaman zaman solo bir Venom filminin geleceğine dair iddialar ortaya atıldı. Sonunda geçtiğimiz sene Sony böyle bir projeye resmen adım attıklarını duyurdu. Ancak doğruyu söylemek gerekirse Sony’nin bu işin altından nasıl kalkacağı belirsizliğini koruyor.

Bildiğiniz gibi Sony ve Marvel‘ın ortaklığı sayesinde Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni’ne dahil oldu. Tom Holland‘ın hayat verdiği kahramanımız yapımcılığını Sony’nin üstlendiği solo filmlerde de yer alıyor. Ancak normalde Spider-Man ile yakın bir ilişkisi olan Venom’un bu dünyayla bağlantısı olmayacağı düşünülüyor. Spider-Man olmadan Venom’un nasıl ele alınacağı merak uyandırsa da, büyük bir başarısızlık olacakmış gibi hissettiriyor.

Şimdi yapılan son açıklamaya göre tüm bu soruların cevaplarını 5 Ekim 2018‘de alabileceğiz. Filmde kimlerin rol alacağı ve hatta yönetmenlik görevini kimin üstleneceği bile belli değil. Bu yüzden bizlere sadece beklemek kalıyor…