reklamı kapat

POPÜLER

venom

Venom filmi hakkında bildiğimiz her şey

Başrolünde Tom Hardy’nin yer aldığı Venom sonbahar aylarında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar iki tanıtımla boy gösteren filme dair bildiklerimiz ise oldukça az. Özellikle Spider-Man olmadan bu kahramanın nasıl anlatılacağını merak etmemek elde değil. Bu sebeple şimdiye kadar paylaşılan enteresan tüm detayları bir araya getirdik.

Hikayenin Temeli

Spider-Man’in Marvel Sinematik Evreni’ne katılmasıyla birlikte Sony’nin değerlendirebileceği bazı süper kahramanlar değer kazandı. Bunlar arasında Venom ve Carnage karakterleri görüyoruz. Ancak hepsini Örümcek Adam olmadan beyaz perdeye taşımak oldukça zor. Bunun için Tom Hardy’nin rol alacağı filmde Lethal Protector çizgi romanı temel alınacak. Fakat hikaye bir parça değişiyor.

Normalde çizgi romanlarda Spider-Man ve Venom yaşadıkları sürecin ardından barış yapmaya karar veriyordu. Eddie Brock farklı bir hayat kurmak için San Francisco’ya taşınıyordu. Burada ise her şey San Francisco’da başlıyor. Hırslı bir gazeteci olan Eddie yasa dışı deneyler yaptığını düşündüğü Life Foundation’ın peşine düşüyor. Böylece yolu simbiyotlarla kesişiyor.

Oyuncu Kadrosu

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Eddie Brock karakterine Tom Hardy hayat veriyor. Kendisi aynı zamanda Venom’un seslendirmesini de üstleniyor. Onun dışında dikkat çeken diğer isim Ann Weying’e hayat veren Michelle Williams oluyor. Ann’in Eddie’nin eski eşi olduğunu fakat ikisinin hala görüştüğünü biliyoruz. Aralarında aşk ve nefret arasında gidip gelen bir ilişki var. Filmde Ann, Life Foundation’ın avukatları arasında yer alıyor. Çizgi romanda ise onun She-Venom’a dönüşmesine şahit oluyorduk. The Life Foundation’ın lideri Doktor Carlton Drake’e Riz Ahmed, Dora Skirth’e Jenny Slate hayat veriyor.

Heyecan Uyandıran İddialar

Sony’nin haklarına sahip olduğu Spider-Man karakterlerini beyaz perdeye taşımak istediğini biliyoruz. Şimdiye kadar bu doğrultuda pek çok yeni proje duyuruldu. Bu sebeple Venom bazı karakterlerin seyirci karşısına çıkmasına vesile olabilir. Bu noktada akla gelen ilk karakter Carnage oluyor. Pek çok farklı kaynak filmde Woody Harrelson’ın Carnage olarak boy göstereceğini iddia ediliyor.

Öte yandan en büyük dedikoduya değinmeden geçmeyelim. Venom’um çekimleri devam ederken Tom Holland’ın seti ziyaret etmesi pek çok farklı iddianın ortaya çıkmasına neden oldu. Bunlardan en öne çıkanı ise Spider-Man’in filmde boy gösteceği yönünde. Bunun nasıl olacağını ise henüz bilmiyoruz.

Nasıl bir film olacağını merak ettiğimiz Venom, 5 Ekim’de vizyona girecek. Paylaşılan fragmanı ise hemen aşağıda görebilirsiniz.

Venom fragmanı