reklamı kapat

POPÜLER

Tearaway Unfolded incelemesi

Oyun sektörünün yaratıcılık dendiğinde akla gelen ilk firması Meda Molecule’ün ellerinden çıkan Tearaway, 2013 yılında PlayStatIon VIta’da büyük bir başarı yakalamıştı. Aradan geçen bu iki senede oyun büyüdü, serpildi ve PS4 ekranlarına transfer olmak için hazır hale geldi.

Tearaway oldukça enteresan bir oyundu. İçindeki istisnasız her elementin kağıtlardan yaratıldığı bir dünyada geçmesi gibi ilginç ayrıntıları vardı. Bu yırtılmaya müsait dünya yeterince ilginç değilmiş gibi, Vita’nın kullanım tercihleriyle de dikkatleri çekmişti.

Vita beklenildiği kadar başarılı bir konsol olmadı belki ama neler yapabileceğini en iyi ortaya koyan oyun Tearaway olmuştu. Arka dokunmatik ekrana dokunduğunuzda oyundaki kağıt zeminde parmağınızın silüetini göstermek gibi şaşırtıcı numaralar yapıyordu. Zaten oyunun dördüncü duvarı gıdıklamak gibi bir huyu vardı. Bizzat yüzünüzü oyuna ekleyerek bir parça haline getirmesi, oyun dünyasına fiziksel olarak müdahale edebilmeniz gibi detaylarla Media Molecule kendisinden beklenilenleri fazlasıyla karşılaşmıştı. Hal böyle olunca Tearaway Unfolded için beklentilerimiz çok daha üst seviyelere taşındı.