reklamı kapat

POPÜLER

Tek şarjla 240 kilometre yol alabilen elektrikli motosiklet

Daha önce LaFerrari katili Concept One konseptiyle karşımıza çıkan Rimac, yeni elektrikli motosikletiyle bir kez daha dikkatleri üzerine çekiyor. Temelde şu anda piyasada mevcut modeli olan G12S ile benzer özellikler sunan motosikletin en büyük gelişimi ise menzil anlamında oluyor.

Yeni siyah gövdesiyle önceki modele göre çok daha havalı görünen Greyp G12H, gücünü 3kWh’lık pilden alıyor. Greyp G12S‘nin menzili yaklaşık 120 kilometreyken yeni Greyp 12H tek şarjla 240 kilometre yol alabiliyor. Eğer iş yerinize veya okula yaklaşık 15 kilometre mesafade oturuyorsanız gidiş gelişlerin her biri sadece 2,3 cent’e (yaklaşık 70 kuruş) mal oluyor. Bu da G12H’yi hem en uzun mesafe yol alan hem de en uygun fiyata ulaşım sağlayan elektrikli motosikletlerden biri yapıyor.

Mevcut G12S’nin hızı saatte 75 kilometreye ulaşırken yeni motosiklet ise 45 kilometre hıza çıkabiliyor. Supernova farlara, parmak izi okuyucuyla çalışmaya başlayan bir sisteme ve birçok fonksiyona sahip bir ekrana sahip olan motosiklet, görüntüsüyle cross motosikletlerini aratmıyor. G12S şu anda 9 bin 800 dolara satılırken yeni Grepy 12H’nin ne zaman ve nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı henüz bilinmiyor. Bu arada Lionel Messi’nin G12S’nin özel bir sürümüne sahip olduğunu da belirtelim.