reklamı kapat

POPÜLER

Telefon, çanta, cüzdan, hatta otomobiliniz Kensington’a emanet

Kensington, yeri doldurulamayacak kadar değerli eşyalarınızı gözünüz gibi koruduğunuzu biliyor ancak öyle görünüyor ki bir anlık unutkanlığın sizi üzmesine izin vermek de istemiyor. Çünkü 2011’de yapılmış bir araştırmaya göre 3,5 saniyede bir cep telefonu çalınıyor ya da kayboluyor. Geliştirdiği ve CES 2013‘te tanıttığı yeni cihazı Proximo ile Kensington, iPhone, cüzdan, çanta gibi eşyalarınızı kaybettiğinizde ya da geride bıraktığınızda alarmla sizi uyaran bir sisteme imza atmış. Bunun için Proximo etiketleri, Proximo’nun iOS uygulaması ve Bluetooth 4.0 bağlantısına ihtiyaç var.

Kensington Proximo

Uygulama tabanlı bir takip sistemi olan Kensington Proximo Starter Kit, Proximo uygulaması, sesle uyarı veren minik bir aparat, eşyalara iliştirilen ve üzerinde algılayıcı bulunan bir etiketten oluşuyor. Kensington bunlara Fob ve Tag diyor.

Proximo, eş zamanlı olarak beş ayrı nesneyi takip edebiliyor. Tabii ürünle beraber yalnızca bir etiket geldiği için, kaybetmek korktuğunuz diğer eşyalarınız için ayrı satılan etiketlerden almanız gerekli. Etiketlerin tanesi 25 dolar. Setin kendisi ise 60 dolar. iPhone uygulaması üzerinden üzerine etiket iliştirilmiş eşyalarınızı takip edebiliyorsunuz. Yanınızda bulunduracağınız aparatla eşyalara takılacak olan etiketler pille çalışıyor. Altı ay boyunca şarj derdi olmadan aralıksız kullanabiliyorsunuz. Aparatlar iPhone’a Bluetooth 4.0 üzerinden bağlı ve iPhone’u evde bırakıp çıkarsanız, Proximo size telefonun kapsama alanı dışında kaldığını söylüyor. Ya da üzerine Proximo etiketlerinden taktığınız diğer eşyalarınızı iPhone’a yüklediğiniz uygulamanın kontrol panelinde görüp, size ne yakınlıkta olduklarını görebiliyorsunuz. Örneğin otoparkta otomobilinizi koyduğunuz yeri unutursanız GPS yardımıyla harita üzerinden otomobilin nerede olduğunu görebilirsiniz.
Kensington Proximo

Kensington Proximo tek bir düğmeyle; telefon, anahtar ya da diğer değerli eşyalarınızın nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olacak bir alarmı tetikliyor.

Tanıtım videosu