reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram, büyük bir güncelleme daha gerçekleştirdi

WhatsApp gizlilik olayları patlak verince devasa sayıda kullanıcı kazanan Telegram, 2022’nin üçüncü güncellemesini de yaptı.

Telegram tarafından bugün itibarıyla herkese gönderilmeyen başlayan güncelleme için firma tarafından şu özet yapıldı: “Bugünün güncellemesi, kendi bildirim seslerinizi oluşturmayı, sohbetleri sessize almak veya mesajları otomatik olarak silmek için özel süreler ayarlamanın yanı sıra herhangi bir web sitesini gölgede bırakmaya hazır güçlendirilmiş botları, yanıtları koruyan gelişmiş iletmeyi ve çok daha fazlasını ekler.” Açıklamaya göre artık herhangi bir sesi bir bildirim sesine dönüştürebilir, en sevdiğiniz müziklerden ve hatta meme’lerden özel uyarılar oluşturabiliyorsunuz. “Telegram kullanıcıları yıllardır, bildirimlere ara vermek için 8 saat veya 2 gün gibi süreler boyunca sohbetleri geçici olarak sessize alabiliyorlardı” diyen firma, yeni dönem için “bundan böyle bildirimleri, öğle uykusunun uzunluğu veya uzun tatilin uzunluğu gibi belirli bir süre için duraklatabilirsiniz.” açıklamasını yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni güncelleme en çok dikkat çeken yanlardan birisi “Bot Devrimi” başlığı altında karşımıza çıkıyor. Firma bu konuda şunu aktarıyor: “Bugün, bot geliştiricilerine dünyanın en popüler programlama dili olan JavaScript ile sonsuz esnek arayüzler oluşturma araçları sunarak botlara tamamen yeni bir boyut ekliyoruz. Bununla Telegram botları herhangi bir web sitesini tamamen değiştirebilir.”

iOS tarafında mesaj çevirisini iyileştiren, Android tarafında ise resim içinde resim sistemini geliştiren yeni Telegram güncellemesi şu an hem Android hem de iOS için kullanıma sunulmuş durumda.

Yeni Telegram özellikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle