reklamı kapat

POPÜLER

Televizyon tasarımında yeni bir çağ açan Philips DesignLine Türkiye’de

Bir süredir fotoğraf, video ve televizyon reklamlarını gördüğümüz Philips‘in DesignLine serisindeki en yeni televizyonu tasarımcısı Rod White’ın da katıldığı özel bir etkinlikte Türk basın mensuplarına tanıtıldı. Yekpare camdan oluşan özel bir tasarıma sahip televizyon, çerçevesiz olması ve herhangi bir ayağa ihtiyaç duymadan duvara yaslanarak kullanılabilmesi gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.
Philips DesignLine
Philips DesignLine
DesignLine’ın ön yüzünde, kapalı haldeyken ekranı gizleyen ve siyahtan şeffafa doğru geçiş yapan tek parça bir cam bulunuyor. Televizyonun tüm bağlantıları ve girişleri arka yüzde. Televizyonu ister belli bir açıyla duvara yaslayarak, ister düz bir şekilde duvara sabitleyerek isterseniz de duvara asarak kullanabiliyorsunuz. Arka kısımda bu sabitleme işlemi için kullanılabilecek özel bağlantı yuvaları mevcut. Philips’in alametifarikalarından Ambilight üç taraflı olarak DesignLine’da da kullanılıyor. Philips’in yalnızca tasarıma odaklandığı da düşünülmesin, yeni DesignLine, markanın en üstün görüntü teknolojilerini destekliyor. 46 ve 55 inç ekran boyutu alternatiflerine sahip televizyonun Türkiye’de 55 inçlik modeli satılacak. Yakın bir zaman içinde piyasada olması beklenen televizyonun fiyatı ise 10.999 TL olacak.
Geleceğin Televizyonu
Philips, DesingLine tanıtımıyla birlikte özel bir duyura da yaptı. Geleceğin Televizyonu konseptiyle bir tasarım yarışması başlatan Philips, özellikle üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin katılımını beklediği bu yarışma ile önümüzdeki yıllarda belki de evlerimizde göreceğimiz tasarımlara imza atacak tasarımcıları arıyor. Yarışmayla ilgili detaylı bilgi için gelecegintelevizyonu.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

VİDEO