reklamı kapat

POPÜLER

Tesla binlerce Model X’i geri çağırıyor

Halihazırda satın alınabilecek çok fazla elektrikli otomobil bulunmuyor. Az sayıdaki seçenek arasından sıyrılan Tesla’nın otomobilleri; yüksek güvenliği, tasarımı ve gelişmiş teknolojisiyle tercih ediliyor. Elektrikli SUV kategorisinde neredeyse rakipsiz olan Model X ise etkileyici tasarımı ve yukarı doğru açılan kapılarıyla dikkat çekiyor. Çıkışının üzerinden henüz kısa bir süre geçen Model X’te bulunan bir güvenlik zaafiyeti ise kullanıcıları biraz uğraştıracak gibi görünüyor. 

Tesla yaptığı açıklamayla birlikte Tesla Model X‘te güvenliği tehlikeye atabilecek bir sorun olduğunu belirtti ve toplamda 2.700 adet otomobilini geri çağırdıklarını ifade etti. Anlatılanlara göre Amerika pazarına girerken birçok testten geçen Model X’in Avrupa pazarına giriş yaparken söz konusu sorunun fark edilmiş durumda.

Bu sorun otomobilin üçlü arka koltuğunda yaşanıyor. Kilit sisteminde meydana gelen bir hata sebebiyle koltuklar kendi kendine ileri doğru hareket edebiliyor. Küçük bir sorun gibi görünse de yaralanmalara sebebiyet verebilecek olan hatayı düzeltmek isteyen Tesla, kullanıcıların otomobillerini yetkili servislere getirmesini istiyor. Onarım işleminin ise yalnızca 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacağı belirtiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tesla binlerce Model X’i geri çağırıyor” için 3 cevap

  1. Okan dedi ki:

    Arkadaş bu arabayı 2017 de piyasaya sürmeyecekler miydi ?

  2. tata dedi ki:

    Bildiğim kadarıyla o Model 3 için söyledikleri tarih

  3. Okan dedi ki:

    Evet haklısınız onunla karıştırdım.