reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla, Çin fabrikasında araçlarını tam olarak böyle üretiyor [Video]

Elektrikli otomobil pazarının en önemli ismli konumunda yer alan Tesla, bu sefer Çin fabrikası özelinde paylaşılan videolar ile gündemde.

Tesla biliyorsunuz “Giga Shanghai” olarak isimlendirilen bir Çin merkezli otomobil üretim fabrikasına sahip. Peki bu fabrikada firmanın araçları nasıl üretiliyor? Bunun cevabını yeni yayımlanan hemen aşağıdaki videolar veriyor.

Bu videolarda firmanın üretim, kalite kontrol ve test süreçleri aktif olarak gözler önüne seriliyor. Diğer fabrikaları gibi Giga Shanghai içerisinde de ciddi şekilde robot kullanan Tesla, üretimde elbette ciddi şekilde personel de kullanıyor.

Daha önce süreci tamamen robotlar üzerine kurmak isteyen ancak bu konuda büyük sorunlar yaşayan firma, artık robotlar ile insanları etkili şekilde bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma önümüzdeki yıl yollara Tesla Cybertruck modelini de çıkaracak

Tasarımı halen görüldüğü zaman ciddi şekilde tartışılan Cybertruck, ilk tanıtıldığı zaman 2021 sonunda yollara çıkacak açıklaması yapılmıştı. Ancak hiçbir Tesla aracı söz verilen tarihte fabrikayı terk edemedi.

İşte bu durum Cybertruck için de oldu ve kısa süre önce aracın 2022’ye ertelendiği aktarıldı. Burada şimdilik net bir tarih verilmiyor ancak aracın 2022’nin hemen başında satın alanlara verilmesi çok da olası görünmüyor.

Bu resmi olarak paylaşılan ertelemenin arkasında ne olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak global çip krizi ve koronavirüs planları geriye itmiş olabilir yorumları yapılıyor.

Firmanın ürün gamında Cybertruck modeline ek olarak satışa çıkarılması gereken Tesla Semi ve Tesla Roadster modelleri de bulunuyor. Onlar için de aktif üretim çalışmaları sürüyor.

İlgili Video