reklamı kapat

POPÜLER

The Last of Us: Left Behind

The Last of Us: Left Behind incelemesi

İnsanlıktan geriye kalan… Hikaye aktarımı, senaryo, grafikler, ses ve müzikler vs. kısaca her türlü oyun elementini en başarılı kullanan (belki de en iyisi) firmalardan olan Naughty Dog’un insanlığa son armağanı olan The Last of Us’a ikinci bir yolculuk için hoş geldiniz

GTA V’in haksız rekabete sebep olduğunu savunan romantikler tarafından senenin en iyi oyunu olarak gösterilen The Last of Us, bu payeyi sonuna kadar hak ediyordu aslında. Uncharted serisi ile aksiyon oyunu nasıl yapılır dersi veren Naughty Dog, seneler boyu biriktirdiği tecrübelerin patlamasını bu oyunda yaşamıştı.

Tek bir özelliğini öne çıkarıp, “İşte bundan dolayı çok iyiydi” demek pek mümkün değil. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir oyunda yer alan her elementin kusursuza yakın kullanıldığı bir yapımdı. Ancak illa ki bir parçasını parlatmamız gerekse sanıyoruz ki bu noktada hikaye aktarımından bahsetmemiz yanlış olmayacaktır. Tadında aksiyon, yerinde gerilim, muazzam grafikler, efsane seslendirmeler ve daha pek çok öge oyunu yüceltiyordu ancak onu beynimize mühürleyen, Ellie ve Joel arasındaki ilişkinin kusursuza yakın bir şekilde aktarılmasıydı.

YORUMLAR