reklamı kapat

POPÜLER

Steve Jobs

Tim Cook karaciğerini Jobs’a vermek istedi

Walter Isaacson’ın kaleme aldığı Steve Jobs biyografi kitabının ardından yepyeni bir Steve Jobs biyografi kitabı geliyor. Becoming Steve Jobs ismini taşıyan kitapta, Jobs ve arkadaşları hakkında çarpıcı bilgiler yer alıyor.

Yaklaşık 22 dolardan piyasadaki yerini alacak olan kitaba ait ilk bilgiler internete sızdı. Kitapta yazan bilgilere göre Steve Jobs, dünyaca ünlü arama motoru Yahoo’yu satın almak istemiş. Tim Cook’a bu dileğini aktaran Jobs, Yahoo’yu satın almak için uzun uğraşlar vermiş ancak bu konuda başarılı olamamış. Geçtiğimiz ay Cult of Mac, Apple’ın kendine ait bir arama motoru hazırlığı içinde olduğunu belirtmiş, biz de bu haberi sizinle paylaşmıştık. Cult of Mac, Apple’ın internet sitesinde keşfettiği iş ilanında Apple Search (Apple Arama) için Apple’ın Mühendislik Proje Yöneticisi aradığını ortaya çıkarmıştı.

Steve Jobs’un biyografi kitabında Tim Cook ile Steve Jobs’un arasında geçen bir konuşma da göze çarpıyor. Tim Cook, kitabın yazarı Brent Schlend’e bir takım açıklamalarda bulundu. Cook, Steve Jobs’un sağlığına kavuşabilmesi için karaciğerini Jobs’a vermeyi teklif ettiğini, ancak bu fikire Jobs’un kızdığını belirtti. Jobs ile sadece 4 kez kavga ettiklerini ve bu tartışmanın o anlardan biri olduğunu dile getiren Cook, sağlığının yerinde olduğunu ve karaciğerini verdikten sonra sağlığıyla ilgili bir sorun çıkmayacağını Jobs’a ilettiğini ifade etti. Cook, Jobs’a karaciğerini vermek istese de Jobs’u ikna edemediğini dile getirdi.