reklamı kapat

POPÜLER

spotify

TIME’ın “İlham veren 100 kişi” listesindeki isimlerin hazırladığı Spotify listesi [Dinle]

TIME‘ın her yıl hazırladığı “İlham veren 100 kişi” listesi bu sene farklı bir listeye daha ilham kaynağı oldu. Spotify bu listedeki isimlerle bir müzik listesi hazırlıyor.

TIME’ın 2018 yılı için hazırladığı “İlham veren 100 kişi” listesi hayli kabarık. Alanında öncülerden liderlere, sanatçılardan ikonlara kadar pek çok farklı ismi görebileceğiniz liste, aynı zamanda pek çok farklı bakış açısı da barındırıyor. Spotify da bu listedeki ilham veren kişilerle beraber “ilham veren” bir müzik listesi oluşturuyor. 35 parçadan oluşan listede bu listede yer alan ve katkıda bulunan 35 farklı kişinin seçtiği bir şarkı yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her bir kişi için bir şarkı

Farklı bakış açıları olunca takdir edersiniz ki liste de hayli farklı şarkıları bir araya getiriyor. Prince’in Sometimes It Snows In April’inden Eminem’in Lose Yourself’ine, Coldplay’in A Sky Full of Stars’ından Drake’in God’s Plan’ine kadar uzanan bu listede farklı türlerden “ilham verici” şarkılar bulabilirsiniz. Gal Gadot’ın Beatles – Blackbird’ü seçtiğini ekleyelim. Bunun dışında etkinliğe katılanlar arasında Hugh Jackman ve Microsoft’un CEO’su Satya Nadella da yer alıyor. Jackman, Dear Evan Hansen – Words Fail’ı seçerken, Nadella’nın tercihi Leonard Cohen – Anthem olmuş. Stranger Things’in yıldızı Millie Bobby Brown’un Black Eyed Peas – Where is the Love’ı seçtiği listede Silicon Valley dizisini yıldızı Kumail Nanjiani’nin Bruce Springsteen – Thunder Road seçimi bulunuyor. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.