reklamı kapat

POPÜLER

Titan Souls incelemesi

İnsanoğlu olarak kendimizden daha büyük olan şeylere karşı bir zaafımız var. “Titan” fikrinin bu kadar sık kullanılmasının sebebi de bu çünkü ne zaman devasa bir düşman görsek zevkten dört köşe oluyoruz. TItan Souls, işte bu zaafımızdan yararlanarak kalbimizi fethetmeyi amaçlıyor.

Jam organizasyonlarından haberdar mısınız? Oyun üretiminin belki de en naif tarafını yansıtan bu organizasyonlar, sektörde kendisine yer edinmek isteyen binlerce kişinin buluşma noktası haline gelmiş durumda. Birbirini hiç tanımayan insanların bir araya gelerek, sadece 48 veya 72 saat içinde o senenin temasına uygun olarak oyun ürettiği enfes bir oluşum. Pek çok farklı isim altında ve dünyanın hemen her noktasında (Türkiye’de de bu sene 5 farklı şehirde gerçekleştirildi) hayat bulan bu organizasyonlardan birisi de Ludum Dare.

Titan Souls, işte bu Ludum Dare organizasyonunun 2013 yılında düzenlenen 28’inci ayağında Mark Foster tarafından yaratılmış bir oyun. Elbette şu an incelemesini yazdığımız halinden çok daha basit bir versiyondu o ama yine de birincilik ipini göğüslemesini bilmişti. Bugün çok daha gelişmiş bir şekilde böyle bir oyuna sahip olabildiğimiz için bu organizasyonların kıymetini de bilmek gerekiyor sanki.