reklamı kapat

POPÜLER

Tizen’li Samsung Z3 Avrupa’ya geliyor

Samsung kendi işletim sistemi Tizen’i kullandığı yeni nesil akıllı telefonu Z3‘ü Avrupa pazarına sunmaya hazırlanıyor. Bütçe dostu telefon, en geç mart ayında Avrupalı kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Güney Koreli üreticinin giriş seviyesi telefonlara ne kadar önem verdiği malum. Bu seviye için Galaxy A, E ve J gibi farklı serilere sahip olan şirketin, bir de kendi işletim sistemini kullandığı ve Galaxy ailesinden farklı Z serisi bulunuyor. Bu seriyle daha çok Asya pazarında boy gösteren Samsung, ailenin yeni üyesi Z3 ile şimdilerde Avrupa’ya açılmaya hazırlanıyor.

Bütçe dostu telefonda 5 inçlik HD Super AMOLED ekran, 1,3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 8 MP arka kamera, 5 MP ön kamera, microSD ile artırılabilen 8 GB dahili ve 2.600 mAh kapasiteli hafıza yer alıyor. Bluetooth, GPS, GLONASS ve Wi-Fi bağlantılarına destek veren Z3’te ayrıca veri tüketimini dengeleyen Ultra Data Saving Mode bulunuyor. Tizen 2.3 işletim sistemiyle gelen Samsung Z3 Hindistan’da yaklaşık 80 dolardan satılıyor.

Samsung Z3 10 Avrupa ülkesinde satışa sunulacak ancak bu ülkelerin hangileri olduğu henüz bilinmiyor. Ülkemizde giriş seviyesi telefonlara olan ilgiyi düşünürsek Z3’ün Türkiye’nin bu 10 ülke arasına girmesi kuvvetle muhtemel. 2016’nın ilk çeyreği bitmeden, yani mart sonuna kadar satışa sunulması beklenen telefonun fiyat etiketinin ne olacağı da henüz belli değil.

YORUMLAR