reklamı kapat

POPÜLER

Toshiba Camileo ailesi P100 ve B10 ile genişliyor

Toshiba, Almanya’da yaptığı lansmanda Camileo kamera serisine ait iki yeni ürünü basına tanıttı. Camileo P100 ve Camileo B10 adlı kameraların ikisi de Full HD kayıt yapabilme yeteneğine sahip. B10, aktif bir hayat süren, spor yapan ve macerayı seven gençleri hedeflerken; P100, ergonomik tutma alanıyla ve güçlü optik zoom’uyla her ortamda video çekmek isteyenlerin gözdesi olacak gibi görünüyor.

Her iki kamerada da kolay kontrol edilebilen ve sade ikonlara sahip bir kullanıcı arayüzü bulunuyor. Kameraların sahip olduğu SDXC hafıza kartı desteği sayesinde 64 GB’a kadar hafıza kartları destekleniyor ve bu sayede kullanıcılar yer sıkıntısı olmadan rahatça video kaydı yapabiliyor. Üzerlerinde bulunan upload düğmesi kaydedilen videoların kolayca sosyal paylaşım sitelerine aktarımını sağlıyor. Camileo serisinin yeni üyelerinde HDMI bağlantı noktası da bulunuyor ve bu sayede kaydedilen videolar HDTV’lerden kolaylıkla izlenebiliyor.

Camileo P100, çok uzaktaki nesnelerin bile rahatça kaydedilmesini mümkün hale getiren 8x optik zoom’a sahip ve bu zoom Full HD video kaydında da kullanılabiliyor. Cihaz fotoğraf moduna geçirildiğinde ise 5x optik zoom yapabiliyor ve 16 megapiksellik fotoğraflar çekiyor. Daha ufak boyutlara sahip olan B10 ise kolay video upload’u özelliğinin yanı sıra webcam olarak kullanılabilme fonksiyonuyla dikkat çekiyor. 108 gram ağırlığındaki kamerada video kaydındaki titreşimi önlemek için görüntü sabitleyici teknolojisi de bulunuyor. İkinci çeyrek itibarıyla piyasaya çıkması beklenen kameraların fiyatlarının ne olacağı ise henüz belli değil.

YORUMLAR