reklamı kapat

POPÜLER

Toshiba’dan Intel Sandy Bridge açıklaması

Intel’in Sandy Bridge chipset’inde karşılaşılan tasarım hatası işlemcilerin ve bilgisayarların geri çağırılmasına neden olmuştu. Packard Bell’in ardından Toshiba da konuya ilişkin bir duyuru yayınladı ve sorunlu bilgisayarlarının hangileri olduğunu, çözüm için ne yapılması gerektiğini anlattı. Toshiba’dan gelen metni haberin devamında okuyabilirsiniz.

Toshiba etkilenen laptop modellerinin dağıtımını durdurdu
Toshiba Europe GmbH’ye bağlı bir birim olan Toshiba Bilgisayar Sistemleri, Intel 6 Serisi çiplerde Intel tarafından tespit edilen tasarım hatası hakkında açıklama yaptı. Söz konusu hata, sınırlı sayıda Toshiba laptopu etkiledi. Müşteri memnuniyeti Toshiba’nın bir numaralı önceliği olduğundan, Toshiba Bilgisayar Sistemleri hatadan etkilenen laptopların Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki sevkiyatını ve satışını durdurdu.

Toshiba iade imkanı sunuyor
Toshiba Bilgisayar Sistemleri, Intel 6 Serisi çip bulunan cihazları satın almış olan müşterilerine mümkün olan en iyi desteği sunuyor. 9 Ocak 2011 tarihinden sonra satın alınan ve yan tarafta bulunan kutuda yer alan modellerden birine sahip olanların, iade işlemleri için ürünlerini satın aldıkları satış noktasına geri götürmeleri isteniyor.

Bölgenizdeki Toshiba müşteri hizmetleri ile irtibata geçin
Toshiba müşterileri etkilenen cihazların model numaraları ve bulundukları bölgedeki müşteri servislerinin telefon numaraları gibi detaylı bilgiler için bu adreste bulunan destek sitesini ziyaret edebilirler.

Doğrudan irtibat kurabileceğiniz müşteri servisi numarası:
0 216 422 40 50

Cihazınızda hangi çipin bulunduğunu nasıl tespit edebilirsiniz?
Kullanıcılar cihazlarında Intel 6 Serisi çip bulunup bulunmadığını kolayca tespit edebilirler. Yönetici (admin) olarak oturum açtıkları laptoplarının Aygıt Yöneticisi / Device Manager bölümünü açtıktan sonra, laptop ikonuna tıklayarak Donanım /Hardware kısmına girmeliler. Eğer burada Intel 6 Serisi listelenmiş ise laptop etkilenmiş olabilir.

Alternatif olarak, Windows 7’deki Başlat tuşuna tıklayarak, Programları ve Dosyaları Ara bölümüne devmgmt.msc yazarak Aygıt Yöneticisi’ni açıp; sekmeleri Sistem Cihazları / System Devices bölümüne kadar açarak ve listede Intel 6 Serisi’nin bulunup bulunmadığına bakılabilir.

Türkiye’de etkilenen Toshiba modelleri

Yalnızca 9 Ocak 2011’den sonra satın alınan modeller için geçerlidir

Satellite A665-166
Satellite A665-168