reklamı kapat

POPÜLER

toshiba, project ara

Project Ara’nın ilk modüler kamerası Toshiba’dan [Video]

Takıp çıkarılabilen parçalarıyla her ihtiyaca ve bütçeye göre bir akıllı telefon oluşturmayı sağlayan modüler telefon projesi Project Ara, “eksik” parçalarını tamamlamaya başladı. Akıllı telefon dünyasında çığır açması beklenen projenin ilk kamerası Toshiba’dan geldi.

Project Ara ile birlikte akıllı telefonların tüm donanımsal parçaları takılıp çıkarılabilir olacak. Bu parçalara elbette ön ve arka kameralar da dahil. Toshiba da bir süredir üzerinde çalıştığı ve prototip aşamasına getirdiği kameralarını görücüye çıkardı. Toshiba’nın henüz geliştirme aşamasında olduğu modüler kameraları 2, 5 ve 13 megapiksel olmak üzere üç farklı seçenek sunuyor. Tüm kameralarda CMOS sensör kullanıyor. Toshiba’nın Project Ara kapsamında geliştirdiği kameraları hakkında daha detaylı bilgilere önümüzdeki dönemlerde ulaşacağız. Şimdilik aşağıdaki videodan 5 megapiksellik prototip kameranın nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

toshiba, project ara
toshiba, project ara

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Project Ara’nın ilk modüler kamerası Toshiba’dan [Video]” için 2 cevap

  1. mahograt dedi ki:

    işte bu müthiş

  2. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

    Mobil teknolojinin geleceği budur işte. Hem böylece tamamen durduramasak da dünyayı çöplüğe döndürme hızımızı düşürmüş oluruz, bir ekran veya pil için tüm telefonu değiştirmek zorunda kalmayız.