reklamı kapat

POPÜLER

TP-LINK
neffos
neffos

TP-LINK Neffos ailesi yeni modelleri X1 ve X1 Max tanıtıldı

TP-LINK, Neffos serisinin en yeni üyeleri Neffos X1 ve X1 Max’ı tanıttı. Neffos C ve Y serisinin ardından üçüncü akıllı telefon serisi olan Neffos X serisi, şık tasarımı ve kavisli gövdesiyle dikkat çekiyor.

Deniz kenarında yer alan ve zaman içinde suyun aşındırdığı kayalardan esinlenerek tasarlanan Neffos X serisi telefonlardan Neffos X1 7,95 mm, Neffos X1 Max 7,75 mm kalınlığında. Tek elle kullanılabilecek şekilde rahat tutulabilen bir çerçeveye sahip olan telefonda parmak izi okuyucu da yer alıyor. Neffos X serisinde TDDI (entegre dokunma ve ekran sürücü entegrasyonu) hücre teknolojisinin tercih edilmesi ile ekranın tamamının kullanımı sağlanmış oluyor. Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak daha parlak ve 0,2 mm daha ince katmanlı yapı kullanılıyor. 8 çekirdekli MediaTek Helio P10 işlemcisinin, 4 GB RAM’in ve 64 GB’lık hafızanın yer aldığı telefonlar 128 GB’a kadar artırılabilir microSD kartlara da destek veriyor.

Neffos X1’de 2 GB ve 3 GB RAM seçenekleri yer alırken, Neffos X1 Max’ta ise 3 GB ve 4 GB RAM seçenekleri bulunuyor. Neffos X1, 720p çözünürlüklü 5 inç ekranla, Neffos X1 Max ise Full HD çözünürlüklü 5,5 inç ekranla geliyor. Her iki telefonun da arka kısmında 13 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera yer alıyor. Android 6.0 yüklü gelen Neffos X serisi bu yılın son çeyreğinde satışa sunulacak.