reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link

TP-Link’ten kullanıcı deneyimini zenginleştiren arayüz

14 Mart 2018

TP-Link, Neffos akıllı telefonlar için yeni kullanıcı arayüzü olan NFUI 7.0’ı yayınladı. Android işletim sistemi destekli olan NFUI 7.0, Neffos akıllı telefonlar için özel tasarlanan ve kullanımı kolaylaştıran bir arayüz.

Kullanıcı deneyimini artıran bu yazılım ile Neffos kullanıcıları hızlı ve şık bir arayüze sahip oluyor. . NFUI 7.0, uzun süre akıllı telefon kullanımında gözler üzerindeki yorgunluğu azaltan renkler ve şeffaflık efektleri sunuyor. NFUI 7.0’ın sunduğu en önemli yenilik ise sunduğu hız. Bu yeni arayüz ile uygulamalar daha hızlı açılıyor. Neffos tarafından geliştirilen algoritmalar aracılığıyla işlemci çekirdeği aynı anda hızlandırılarak uygulama başlatma süresi önemli ölçüde kısaltılıyor. Bunun sonucunda NFUI 7.0’da uygulamalar yüzde 78 daha hızlı çalışıyor.

NFUI 7.0, cihazda yüklü olan oyunları otomatik olarak tanımlayan ve daha akıcı hale getiren yeni bir arka plan optimizasyon özelliğine sahip. Sistem kaynaklarını akıllıca yönetmek ve bellek ayırmayı en üst düzeye çıkarmak için telefonun iç donanımları kullanılıyor. Clash of Clans, Clash Royale ve Subway Surf gibi oyunlar, endüstri standartları tarafından kabul edilen saniyede 30 kare (30 FPS) erişimini NFUI 7.0 saniyede 60 kareye (60 FPS) çıkarıyor.

Bu yeni arayüz ile Neffos akıllı telefonların diğer ağ ürünleriyle bağlantı özellikleri de birinci sınıf hale geliyor. Örneğin Wi-Fi paylaşımı ve QR kod ile ağ köprüsü bağlantı seçenekleri sunuluyor. Bu sayede Neffos akıllı telefon kullanıcıları kesintisiz bağlantı deneyimi yaşıyor.

TP-Link’ten kullanıcı deneyimini kolaylaştıran arayüz

Yeni arayüzde daha basit bir şekilde gezmek isteyen kullanıcılar için hareket denetimleri kullanılabiliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, ekrana iki kez dokunarak cihaz uyandırılıyor, üç parmak ile ekran aşağı çekilirse ekran görüntüsü alınabiliyor. Kullanıcılar, en sevdikleri uygulamaları özelleştirilmiş jestlerle (örneğin ekrana baş harfi yazılarak) kapatılmış haliyle başlatabiliyor.