reklamı kapat

POPÜLER

TTNET Tivibu Ev’le 100 bin aboneye ulaştı

TTNET, bundan 16 ay önce hizmete sunduğu Tivibu Ev servisinin 100 bin aboneye ulaştığını açıkladı. Tivibu Web ile başlayan ve hizmetlerine daha sonra Tivibu Ev ve Tivibu Cep‘i ekleyen TTNET, Tivibu Ev platformunu 81 ilde sunuyor. Kullanıcılar, yerli ve yabancı birçok TV kanalını takip etme, pek çok film ve diziyi izleyebilme, programları kaydetmek zorunda olmadan bir hafta içinde tekrar izleyebilme imkanlarına sahip. TTNET ayrıca sosyal medya ile TV keyfini bir araya getiren Sosyal Tivi uygulamasını da tanıttı. Tivibu’nun interaktif bir platform haline gelmesini sağlayan Sosyal Tivi’de arkadaş listesi oluşturup izlediğiniz programı başkalarına önerebiliyor, Twitter’a bağlanıp mesaj yazabiliyor, Flickr’a fotoğraf yükleyebiliyor ve arkadaş listenizdekilerle haberleşebiliyorsunuz. Sosyal Tivi uygulamasını kullanan üye sayısı 2 ayda 20 bine ulaşmış durumda.
TTNET Tivibu Ev
İletişimin üç temel bileşeni olan internet, televizyon ve telefonu birlikte sunan ve televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tablet olmak üzere dört ekrandan ses, görüntü ve veri alışverişi sağlayan TTNET, ilerleyen dönemlerde Tivibu Ev’in interaktif yapısını daha da geliştirmeyi hedefliyor. En çok Tivibu Ev abonesi olan illerin başında 37 bin abone sayısı ile İstanbul geliyor. Ankara 17 bin abone ile ikinci; İzmir ise 11.500 abone ile üçüncü sırada.

TTNET’in 2011 yılı sonu itibarıyla 6 milyonu aşkın abonesi bulunuyor. Türkiye’nin ADSL ile tanıştığı 2003 yılı sonunda 18.604 olan genişbant internet abone sayısı 2012 yılı birinci çeyrek itibarıyla tam 897 kat artış göstererek 16,7 milyona ulaştı. Günümüzde temel ses ve veri iletişiminin yüzde 40’ı internetten yapılmakta.