reklamı kapat

POPÜLER

Yandex.Haritalar

Tivibu kullanıcıları Yandex.Haritalar ile trafik durumunu TV’den takip edebilecek

TTNET, televizyon platformu Tivibu’ya Yandex.Haritalar uygulamasını eklediğini duyurdu. Bundan böyle Tivibu kullanıcıları televizyonları üzerinden trafik durumunu öğrenebilecek. Seçilen illerde ve bölgelerde tam ekran yol durumunu sunacak uygulama kullanıcıların favori yerlerini kaydedebilmelerine ve tam ekran trafik yoğunluğunu takip edebilmelerine imkan tanıyor.

Tivibu platformunda yer alan “Uygulama Dükkânı” hizmetine yeni eklenen Yandex.Haritalar uygulaması trafik durumunu, ana yollardan sokaklara kadar ayrıntılı bir şekilde televizyon ekranlarında ücretsiz olarak sunuyor. Kullanıcılar, uygulamayı Tivibu kumandası ile kolay bir şekilde kontrol edebiliyor. Kumandadaki yön tuşlarıyla harita üzerinde yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapılabiliyor. Kumandanın renkli fonksiyon tuşları ise çeşitli ayarlamalar yapma olanağı sağlıyor. Ayarlar seçeneği ile kullanıcılar, Yandex’in harita uygulamasını istedikleri yönde kişiselleştirebiliyor. Uygulama ilk açıldığında kullanıcıların karşısına İstanbul yol haritası çıkacak. Kullanıcıların ana menüden İl Seçimi’ni değiştirmeleri de ayrıca mümkün.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Tivibu kullanıcıları Yandex.Haritalar ile trafik durumunu TV’den takip edebilecek” için bir cevap

  1. Birşeyleri sadece yapabildiğimiz için yapıyor olduğumuzun canlı ispatı gibi birşey bu. Televizyon başındaki insanın trafik yoğunluğu bilgisine neden ihtiyacı olsun, trafik kontrolürümüyüz hepimiz. Tamam evden çıkarken hızlıca trafik durumuna bakabilecek işte dediğinizi duyar gibiyim ama kim tv lerin berbat ux i ile uğraşıp herhangi bir uygulamasını kullanıyorki. Akıllı telefon da 1-2 tık ile alabileceğim bilgiyi neden hem daha zor hem de sadece tv karşısında olduğum zaman almaya çalışayım.