reklamı kapat

POPÜLER

Bursa

Yandex, artık Bursa’nın trafik yoğunluğunu da gösteriyor

Türkiye’ye özgü yerelleştirilmiş hizmetler geliştirmeye devam eden Yandex, İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Bursa’da da trafik yoğunluğunu göstermeye başladı. Kullanıcılar bundan böyle Yandex ana sayfası, Yandex.Haritalar ve Yandex.Navigasyon üzerinden Bursa trafik durumunu da hızlı bir şekilde öğrenebiliyor.

Bursa’daki trafik durumunu kullanıcılar 2 dakikada bir güncellenen verilerle, 0 ile 10 arasında değişen değerler şeklinde görebiliyor. Bursa trafiğini de paylaşan Yandex, şehirdeki trafik yoğunluğunun genel durumunu ortaya koyan bir analiz gerçekleştirdi. Yandex.Trafik Haber Ajansı’nın istatistiklerine göre hafta içi günlerinde Bursa’da trafik sıkışıklığı saat 06:00’dan itibaren artmaya başlayarak saat 08:00–08:50’ye doğru 5 puanlık en yoğun seviyeye ulaşıyor. Bursa’daki trafik hafta için akşam saatlerinde sabaha göre daha yoğun olduğu gözleniyor. 18:10 ile 19:40 saatleri arasında trafik yoğunluğu 7 puan seviyesine ulaşıyor.

Hafta sonu ise Bursa’da trafik özellikle cumartesi akşamları yoğunlaşıyor. Cumartesi saat 13:00’te artmaya başlayan trafik yoğunluğu, saat 18:00’de en yüksek seviyeye geliyor. Bursa’da haftanın trafik açısından en rahat günü ise pazar.