reklamı kapat

POPÜLER

Yandex.Haritalar’ın iOS uygulaması yayında

Türkiye’ye hızlı bir giriş yapan arama motoru Yandex, özellikle caddelerin ve sokakların fotoğraflarıyla görüntülenebildiği harita servisiyle ilgi çekmeyi başardı. Google Street View’un benzeri bir teknolojiyle panoramik fotoğraflı haritalama yapan Yandex, şimdi bunu iOS’e taşıyor. Üstelik İstanbul ve Ankara’daki anlık trafik bilgisiyle birlikte.

Büyükşehirlerdeki trafik problemine bir nebze de olsa yardımcı olabilecek gibi görünen uygulama üzerinden güncel trafik bilgilerine ulaşılabilecek ve bu sayede trafiğin sıkışık olduğu noktalardan kurtularak, gidilecek yer için alternatif rotalar belirlenebilecek. Türkiye’deki her şehrin interaktif haritasını ve uydu görüntülerini kullanıcılara sunan Yandex.Haritalar, kullanıcılardan herhangi bir kişisel veri almıyor. Yani takip edilme endişesi de yaşamanıza gerek yok.

iOS 3.0 ve üzeri işletim sistemine sahip iOS’li cihaz kullanıcılarının App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilecekleri uygulamanın Java ve Android platformlarına özel versiyonları da bulunuyor.

YORUMLAR