reklamı kapat

POPÜLER

Tumblr hack’lendi

İnternet kullanıcıları için blog hizmeti sunan onlarca servis hali hazırda mevcut. WordPress gibi altyapı sistemlerinin yanı sıra tek tık ile blog mantığıyla çalışan platformlar da kişilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bunların en bilinenlerinin başında ise Tumblr geliyor. Daha çok görsel içeriklerin yoğunlukta olduğu oluşumun ülkemizde de hatırı sayılır derecede üyesi bulunuyor.

Akşam saatlerinde resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru ile Tumblr’a yönelik yoğun saldırıların başlatıldığı bildiriliyor. Buna göre anti-blogging hack grubu GNAA‘nın düzenlediği spam mesaj ile site üzerindeki bir açık kullanılıyor. Video ve link bağlantıları içeren mesaja tıklamanız halinde sizin blog’unuz da çöküyor. İlgili gönderiyi kaldırmak istediğiniz zaman hesabınızın silineceği uyarısıyla karşılaşıyorsunuz.

Tumblr yetkililerinin üzerinde çalıştığı sorun şimdilik 8 bin 600 blog’u etkilemiş durumda. Üyelerin bahsi geçen gönderi ile karşılaşmaları durumunda hemen oturumlarını kapatmaları, tarayıcı geçmişini silerek yapılacak yeni duyuruya kadar siteye girmemeleri öneriliyor.