reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 5, 14 Aralık’ta Türkiye’de

Apple‘ın, geçtiğimiz eylül ayında San Francisco‘daki Yerba Buena Center‘da gerçekleşen etkinlikte tanıttığı iPhone 5 nihayet ülkemizde satışa sunuluyor. Şirketin 21 Eylül’de ilk etapta Amerika, İngiltere, Kanada ve Fransa gibi ülkelerde satışa sunduğu iPhone 5, 2,5 ayın ardından Türkiye’de resmi olarak piyasaya çıkıyor. Apple‘dan yapılan açıklamada iPhone 5’in bu ay itibarıyla 50’den fazla ülkede piyasaya sunulacağı belirtildi. Bu 50 ülke arasında Türkiye’nin de yer alması iPhone 5’i bekleyen kullanıcılar için sevindirici bir haber. Apple, iPhone 5’in Türkiye’deki kullanıcılarla 14 Aralık’ta buluşacağını da açıkladı. Apple, 14 Aralık tarihinde Türkiye ile birlikte Bahreyn, Bolivya, Brezilya, Şili, Çin, Arnavutluk, Ermenistan, Kostarika, Güney Kıbrıs, İsrail ve daha birçok ülkede iPhone 5’i satışa sunacak. Apple iPhone 5’in Türkiye’deki satış fiyatı henüz belli olmasa da iPhone 4S’le aynı fiyata sahip olacağı söyleniyor. Apple’ın önümüzdeki yıldan itibaren açacağı Apple Store’lar ile birçok ürününü Amerika’daki tanıtımlarından kısa bir süre sonra Türkiye’de de satışa sunması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER
iPhone 5′in Türkiye’deki satış fiyatları belli oldu [Güncellendi]

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 5, 14 Aralık’ta Türkiye’de” için 2 cevap

  1. Baris dedi ki:

    Acaba burada dükkan açacak olmasının fiyatlara tüketici adına bir yansıması olacak mı? zira vergisiz halleri makul denilebilecek düzeyde olmasına rağmen bir cihazı SIM kartı kullanması ve onunla konuşulabiliyor olması durumda fiyat arabalarda olduğu gibi iki katına çıkıyor. Biz mi haklıyız yoksa devlet mi haklı karar veremiyorum.

  2. Ertürk YAKUT dedi ki:

    Gümrük birliğine girdiğimiz güne lanetler olsun.Avrupa da 10 bin euroluk aracı 20 bine bineriz 1000 liralık elektroniği 2000 e alırız.Devlet haklı olsa gerek ki bu böyle.