reklamı kapat

POPÜLER

Tumblr kullanıcı arayüzü yenilendi

Ücretsiz blog servisi Tumblr, zaman zaman ufak değişiklikler gerçekleştirdiği kullanıcı arayüzünde yeni bir düzenleme ile karşımıza çıkıyor. Yapılan iyileştirme neticesinde daha dinamik yapıya bürünen platform yetenekleriyle seviye atlıyor.

Yurt dışında olduğu kadar ülkemizde de önemli oranda ziyaretçi ve kullanıcı trafiğine sahip olan ve görsel ögelerin ağırlıkta bulunduğu Tumblr arayüzde (dashboard) tasarım değişikliğine gitti. Dropdown ismiyle bilinen açılır menü sistemini esas alan geliştiriciler böylelikle birden çok blog’a sahip kullanıcıların siteleri arasında kolay geçiş yapabilmesini sağlamış. Ayrıca içerik yayınlamak istediğinizde farklı sayfaya yönlendirilmeden ana akış ekranında açılan pencere sayesinde işlem yapabiliyorsunuz.
Tumblr
Sağ üst köşedeki dişli butonu sayesinde özel link atama, iletiyi ileri tarihe zamanlama, yanıtları açma gibi ek seçenekler mevcut. Diğer taraftan blog’unuza yüklediğiniz videoyu eş zamanlı olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Değişikliklerle arayüzün akıcı bir deneyim sunduğunu dile getiren Tumblr cephesi, işlem yapmanın daha kolay ve zahmetsiz hale getirildiğini vurguluyor.
Tumblr