reklamı kapat

POPÜLER

Steve Jobs’un hayatını anlatan filmden ilk görüntüler yayınlandı [video]

Steve Jobs‘un hayatını konu alan sinema filmi jOBS‘a dair ilk net görüntüler nihayet ortaya çıktı. Gündeme gelmesiyle büyük yankı uyandıran yapımdan oldukça önemli bir sahne internet kullanıcılarıyla paylaşıldı.

1976 yılında Steve Wozniak ile Apple’ın temellerini atan Jobs, gelişen süreç içerisinde firmayı beklentilerin de ötesine taşıyarak sektörün en önemli isimlerinden olmayı başardı. Diğer taraftan kanser tedavisi gören yönetici, sürdürdüğü CEO’luk görevinden zorunlu sebeplerden ötürü 2004 yılında ayrıldı. Ekim 2011’de verdiği mücadeleyi kaybederek aramızdan ayrılan Steve Jobs’un anısına hazırlanan, hayat hikayesi ve Apple’ın doğuşunun anlatıldığı film ise beyaz perdeyle buluşmak için geri sayım yapıyor.

Yayınlanan videoda Jobs’un planlanan işletim sistemi için Wozniak’ı ikna çabaları görülüyor. Biyografi niteliği taşıyan film kısa süre sonra gerçekleştirilecek Sundance Film Festivali’nin kapanış gecesinde sınırlı bir izleyici kitlesiyle buluşacak. Asıl gösterim ise 19 Nisan’da olacak.

Video

İlgili haberler

Steve Jobs’ın hayatını anlatan film için geri sayım başladı
Steve Jobs’ı ünlü oyuncu Ashton Kutcher canlandıracak