reklamı kapat

POPÜLER

toyji
toyji
toyji
toyji

Türk geliştiriciden kişiselleştirilebilir akıllı oyuncak platformu: Toyji [Video]

29 Kasım 2016

İTÜ Çekirdek‘ten yeşeren “Tabtoy” projesi “Toyji” markası adı altında, Kickstarter kitlesel fonlama kampanyası ile yurt dışına açılıyor. Dünyanın ilk akıllı oyuncak pad’i olma özelliğini taşıyan ürün, ailelerin ve günümüzün en büyük problemi olan sık tablet kullanımı ve alışkanlığını, aynı zamanda sık kullanım sonucu çocuk gelişimde rastlanan ince motor becerileri, odaklanma gibi sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Toyji, 3D print edilebilir ve değiştirilebilir gerçek oyuncaklara dokunarak akıllı tabletlere dokunmadan oynanan eğitici dijital oyunlar sunuyor. Ailelerin ve çocukların daha verimli zaman geçirmelerini hedefleyen Toyji’nin Bahçeşehir Dragos Kampüsü Anaokulları ve aileler ile yapılan çalışmalar sonucunda, aynı zamanda uzman görüşleri ile son halini aldığı belirtiliyor. Toyji’nin eğitici oyunları Bluetooth bağlantısıyla tabletlerde (iOS ve Android) oynanabiliyor. Renkli bir kurgu dünyasında geçen dokunulabilir oyunları ve yapay zeka sahibi karakterleriyle Toyji aileleri bir araya getiriyor ve müzikten kodlamaya birçok alanda eğitici içerikleri eğlenceli, heyecanlı ve anlaşılabilir şekilde sunuyor. Ayrıca aileler yemek saatleri, ekran süresi ve uyku saatleri konusundaki planlarını oyunlara entegre edebiliyor; bu sayede Toyji’nin oyunları sağlıklı bir yaşamı destekliyor.

Şimdiye kadar yaklaşık 14.800 dolar fon desteği toplayan projenin üretim bandına girebilmesi için 75 bin dolar fon toplaması gerekiyor. Toyji, yeterli fon desteği toplaması durumunda önümüzdeki yılın sonbaharında piyasaya sunulacak. Toyji’ye şu anda 89 dolar fon desteğinde bulunarak sahip olabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR