reklamı kapat

POPÜLER

Türk pilot Yücesan, Nürburgring 24 saat yarışı için hazır

Türk pilotlar, Nürburgring 24 saat yarışını başarı ile tamamladı

Motor sporlarının en zevkli ve zorlayıcı etkinliklerinden biri olarak bilinen Nürburgring 24 saat yarışında Türk bir pilotlar başarılı bir mücadele verdi.

Türk sporcular Almanya’nın ünlü Nürburgring pistinde düzenlenen ADAC 24 Saat Dayanıklılık Yarışı’ndan başarılı sonuçlarla ayrıldı. 138 otomobil ve 552 sporcunun katıldığı organizasyonda ekipler, 26 km’lik zorlu pistte 24 saat boyunca aralıksız mücadele ettiler. SP 10 kategorisinde BMW M4 GT4 ile piste çıkan Milli sporcu Ersin Yücesan’a, Belçika’da yaşayan Türk sporcular Recep Sarı ve Hakan Sarı eşlik etti. Ekiplerin her iki saate bir sürücü değiştirdikleri dayanıklılık yarışında, 88 tur atarak 2.270 km. direksiyon başında olan Yücesan bu performansıyla göz doldurdu.

2018 TOSFED Türkiye Pist Super Grup Şampiyonu olduktan sonra yurt dışında yarışmaya başlayan ve son 3 senedir de Almanya’da Nürburgring Dayanıklılık Serileri’ni takip eden Yücesan ve takım arkadaşları zorlu yarış sonunda genel klasmanda 39. ve SP 10 kategorisinde dördüncü oldular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nürburgring 24 saat yarışı hakkında neler biliyoruz?

Nürburgring 24 saat yarışı 1970’den beri düzenlenen dayanaklılık ve devamlılık esaslarına dayılı bir yarıştır. Bugüne kadar farklı isimlerle düzenlenmesine karşın anlık olarak resmi adı ADAC 24h Rennen Nürburgring’dir. 25.378 km’den fazla tur uzunluğu, 200’den fazla otomobil ve 700’den fazla sürücünün katılması ile gerçekleştirilen bu dev etkinlik hem araçların hem de sürücülerin limitlerini test ediyor.

Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın