reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Golf
2021 Volkswagen Golf
2021 Volkswagen Golf
Otomobil satışlarında sahte ilan

Türkiye fiyatları açıklanan 2021 Volkswagen Golf’ün donanımları hakkında bilmeniz gerekenler

Donanım listelerinde ilkleri barındıran 2021 Volkswagen Golf ailesinde, önceki nesildeki paket isimleri ve nitelikler de yenileniyor.

Bugün düzenlenen lansman etkinliğiyle birlikte Türkiye fiyatları resmiyet kazanan yeni Golf ailesinin oldukça zengin bir versiyon çeşitliliğiyle pazara giriş yaptığına şahit olduk. Lansmana özel 196.900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan modelin zirve noktasının 400 bin TL sınıfına dayanıyor olması da şüphesiz dikkat çekenler arasındaydı. Tanıtımının gerçekleştirildiği ilk günden itibaren en teknolojik nesli beraberinde getireceği söylenen 2021 Volkswagen Golf ailesinin donanımları da baştan aşağı yenilenmiş durumda. Biz de aracı satın almayı düşünenler için donanım bazında öne çıkan maddeleri ayrı bir parantezde değerlendirmek istedik.

2021 Volkswagen Golf
2021 Volkswagen Golf
Otomobil satışlarında sahte ilan

2021 Volkswagen Golf donanım özellikleri

Kuzeni Leon’a nazaran çok daha zengin donanım ve motor seçeneğiyle Türkiye’ye giriş yapan sekizinci nesil Golf’ü, 6 farklı kombinasyonla tercih edilmek mümkün. Ailenin donanım seçenekleri sırasıyla Impression, Life, Style ve R-Line’dan oluşuyor. Yeni Golf, önceki nesillerde olduğu gibi pazara sunulduğu an itibarıyla segment standartlarını üst seviyeye çıkarma iddiasına sahip. Ailenin dijitalleşen iç mekanı ve yenilenen birinci sınıf sürücü destek sistemleri bu noktada ön planda olacak.

Biraz önce de altını çizdiğimiz gibi yeni Golf’ün standart donanım seçenekleri de tamamen yenilendi. Daha önceki Golf modelinde sunulan Midline Plus, Comfortline ve Highline donanım seçeneklerinin yerini Impression, Life ve Style’ın yanı sıra sportif R-Line versiyonu alıyor. En baz donanım seviyesinden itibaren sunulan donanım seçenekleri arasında; LED ön ve arka far grubu, LED sinyaller, full dijital innovation kokpit, anahtarsızçalıştırma, tam otomatik klima “Climatronic” ve 16 inç alüminyum alaşım jantlar yer alıyor. Life donanım seviyesinde; anahtarsız giriş “keyless entry”, ısıtmalı direksiyon ve ön yolcu koltukları, geri görüş kamerası, 10 renkli iç ambiyans aydınlatması, 3 bölgeli tam otomatik klima “Climatronic”, kablosuz şarj özelliği ve app-connect gibi özellikler öne çıkıyor.


Style donanım paketinde; alüminyum alaşım jantlar 17 inçe yükseliyor. Ayrıca LED farlar artık performans özelliği kazanırken, ön farlardan Volkswagen logosuna kadar uzanan dekoratif LED şerit ve içeride 30 renkli ambiyans aydınlatmasıyla Golf tam bir görsel şölen sunuyor. “Side Assist” kör nokta uyarı sistemi ise sürüş güvenliğini arttırıyor. R-Line ise Golf’ün geldiği son noktayı temsil eden en özel donanım paketiyle, sürücünün sportif sürüş deneyimine odaklanıyor. İçeride, dokunmatik tuşlarıyla “R” logolu progresif direksiyon, R-Line özel tasarım spor koltukları, alüminyum pedallar ve siyah tavan döşemesi; dışarıda ise “R-Line” özel tasarım ön ve arka tamponlar, 17 inçlik Valencia jantlar ve ön radyatör ızgarasındaki R logosu öne çıkıyor.


Yeni Golf’te standart olarak sunulan zengin donanım seviyesine ek olarak yolculukları çok daha güvenli ve konforlu hale getiren Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist” ilk defa ve isteğe bağlı olarak sunuluyor. Sistem dur-kalk trafikten 210 km/h hıza kadar, çok fonksiyonlu sürüş destek sistemleri kamerasını ve gelişmiş mesafe sensörlerini kullanarak hem başka araçlarla güvenli takip mesafesini koruyor, hem de şeritte kalmanıza yardımcı oluyor. “Kapasitif Direksiyon” simidi sayesinde sürücüye sadece ellerini hafifçe direksiyonun sensörlerle donatılmış kısmında tutmak kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Touareg, Passat ve Yeni Tiguan’dan sonra Golf 8’de opsiyonel olarak sunulan bir diğer özellik de “IQ.LIGHT LED Matrix ” far sistemi. Dinamik uzun far asistanı “Dynamic Light Assist” özelliğiyle bağımsız LED segmentleri, Matrix teknolojisi sayesinde gerektiği şekilde bölgesel olarak açılıp kapanabiliyor. Sürüş sırasında uzun farlar yanarken, dış sensör tarafından karşıdan gelen araç algılanarak gerekli LED segmentleri kendiliğinden kapatılıyor; böylece diğer araç sürücülerinin gözünü kamaştırmadan güvenli biçimde uzun görüş mesafeli sürüş sağlanıyor.

İlgili video