reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11X

Türkiye merkezli kayıtlarda görünen yeni telefon: “Xiaomi 12X”

Türkiye merkezli kayıtlarda karşımıza bu sefer Xiaomi 12X çıktı. Firmadan dikkat çekecek bir model daha geliyor. İşte ilk detaylar;

Kacper Skrzypek, bulduğu kayıtları Türkiye IMEI kayıt sistemi üzerinden isimsel olarak ortaya çıkarmayı sürdürüyor. Dediğimiz gibi bu sefer Xiaomi 12X gündemde ve kayıtlara göre telefon ileride Türkiye’de de resmi olarak satılacak gibi görünüyor.

Peki bu model için başka neler biliyoruz? Kaynağa göre telefon gücünü Snapdragon 870 işlemciden alıyor ve 50 megapiksellik bir ana kameraya sahip. 6,28 inç boyutunda FHD+ 120 Hz bir AMOLED ekran üstüne kurulacak bilgisi verilen telefon, “psyche” kod adıyla yakında karşımıza çıkabilecek bir seçenek konumunda.

Xiaomi pazara 11X ve 11X Pro modellerini sunduğu için 12X ile beraber 12X Pro modelinin de lanse edilebileceği düşünülüyor. Ancak bunun henüz kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12X öncesinde Redmi 10 2022 ortaya çıkmıştı

IMEI merkezli kayıtlarda POCO M4 Pro 5G modelini de bulan Kacper Skrzypek, geçtiğimiz günlerde yine Türkiye merkezli IMEI kayıtları üzerinden Redmi 10 2022 modelinin geldiğini ortaya çıkarmıştı.

Halen bu telefon hakkında ismi dışında hiçbir detay netlik kazanmış değil. Ancak cihaz Türkiye’de kesin olarak satılacak gibi görünüyor. Redmi 9’u Türkiye’de satan ancak Redmi 10’u Türkiye’ye resmi olarak getirmeyen Xiaomi Türkiye, bunu yeni modelde değiştirecek izlenimi oluşturuyor.

Bu tarz telefonlar daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye için artık çok büyük önem arz ediyor. Dolar ve euro kurunun geldiği son noktada Türkiye’de milyonlarca kişi sadece giriş seviyesi telefonlara ulaşabiliyor.

Not: Görsel temsildir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın