reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi Leica

Türkiye satış ihtimalli Xiaomi 14 Ultra için yeni detaylar paylaşıldı

Yakında tanıtılacak Leica kameralı üst seviye amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra için dün Xiaomi Türkiye paylaşım yapmaya başlamıştı.

Bu açıdan Türkiye’de de satılacak gibi duran ancak bu halen tam olarak kesin olmayan Xiaomi 14 Ultra, Çin’de spesifik olarak 22 Şubat tarihinde tanıtılacak. Tasarımını yukarıda görebileceğiniz telefon teknik olarak netleşen detaylara baktığımız zaman 3.000 nit’i görebilen 6,73-inç QHD+ AMOLED LTPO 120 Hz ekran üzerine kuruluyor, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alıyor, kutusundan Android 14 + HyperOS ile çıkıyor, 4K video çekebilen 32 megapiksel selfie kamerası getiriyor ve IP68 sertifikasını eksik etmiyor. 90W kablolu ve 50W kablosu şarj destekli 5.300 mAh pile (Bu çok yüksek enerji yoğunluğuna sahip silikon karbon anot temelli batarya, 13 Ultra’dan yüzde 17 daha yüksek kullanım ömrü getirecek) sahip olduğu bugün resmi olarak açıklanan telefonun en çok dikkat çeken yanı ise 8K video yetenekli arka kamera modülü oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leica destekli sistem spesifik olarak 1-inç’lik F1.6/F1.8 diyaframlı 50 megapiksel geniş açı + F1.6/F1.8 diyaframlı 50 megapiksel ultra geniş açı + F3 diyaframlı 50 megapiksel 3.2X telefoto + F3 diyaframlı 50 megapiksel 5x telefoto kameraları bir araya getiriyor. Leica tarafından sağlanan kaliteli optikleri ve özel filtreleriyle yüksek bir fotoğraf kalitesi getirecek ve 30x üstü dijital zoom konusunda tüm rakiplerini geride bırakacak bilgisi geçilen Xiaomi 14 Ultra, firmaya göre 13 Ultra’ya oranla çok daha güçlü bir gövde üzerine kuruluyor, bu sayede de bükülme dayanıklılığı tam iki kat artıyor. Video konusunda “Ultra Videography” ibaresiyle beraber aşağıdaki video ile öne çıkarılan telefon, bünyesinde kablosuz bağlantı performansını ciddi şekilde yükselten iki adet Xiaomi imzalı Surge T1 çipi taşıyor. 

Xiaomi 14 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER