reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye satışları başlayan FIAT 500C Collezione ve öne çıkan özellikleri

Mart ayında tanımı gerçekleştirilen FIAT 500C Collezione, aradan geçen kısa sürenin ardından Türkiye pazarına giriş yaptı.

İkinci Dünya Savaşı sonrasının meşhur otomobillerinden birisi olan FIAT 500, 50’li yıllarda başlayan macerasını bugün itibarıyla başarılı şekilde sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl itibarıyla 60. yaşını kutlayan ve buna özel olarak Anniverserio isimli bir versiyonla meraklılarıyla buluşan otomobil, aynı zamanda daha modern bir duruş sağlayan makyaj operasyonundan geçmişti. 2017’yi böylesine bir hareketlilikte kapatan 500, yeni yılla birlikte ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda gündeme geldi. 500C Collezione adıyla tanıtımı gerçekleştirilen yeni bir versiyonda daha kavuşan bu mini oyuncu, meraklılarını çok fazla bekletmeyerek bu yeni üyesiyle ülkemiz sınırları içerisine girdi.

Öne çıkan donanımlar

500’ün modayla olan ilişkisine vurgu yapan beyaz-gri Primavera ile beyaz-yeşil Acquamarina adı verilen karoser rengi kombinasyonlarıyla farklılaşan Collezione Serisi’nde, 16 inçlik alüminyum alaşım jant seti, krom detaylarla süslenen tamponları aynalar dış görünümdeki fark yaratan rolü üstleniyor. İç mekanda da karoserdeki gibi çift renk kombinasyonuna yer verilen 500C Collezione’de, modele özel çizgili ve fildişi deri-kumaş döşemeler kullanılmakta. Tıpkı bagaj kapağında olduğu gibi paspaslarında da Collezione imzasını taşıyan otomobilde, sınıfının en iyi ebatsal değerine sahip, 7 inç büyüklüğündeki Apple Car Play desteği sunan multimedya ekranı da kullanıcı deneyimini etkileyen bir diğer önemli parça. Motor bölümünde 69 beygir güç üreten atmosferik 1,2 litrelik ünite ve 5 ileri otomatik şanzıman kombinasyonuyla gelen otomobilin fiyatıysa 116.900 TL olarak belirlenmiş durumda.