reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tecno Pova 5G

Türkiye’de yer alan firmadan yeni model: “Tecno Pova 5G”

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Tecno, bugün ürün gamına Tecno Pova 5G modelini ekledi. Orta seviye bir seçenek daha geldi.

Advertisement

16 megapiksel selfie kamerasını merkeze konumlandırılan bir ekran deliğinde barındıran Tecno Pova 5G, 6,9 inç gibi oldukça büyük 120 Hz IPS LCD ekran üzerine kuruluyor. Boyuta bağlı olarak 6.000 mAh gibi büyük bir pili olan telefon, burada 18W hızlı şarj sunuyor.

Kutusundan Android 11 üstü HiOS 8 ile çıkan telefon, gücünü MediaTek imzalı Dimesnity 900 5G işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Şimdilik sadece 128 GB dahili depolama sunulan telefonda, microSD yuvası ile artış da sunuluyor.

Arkasında üçlü kamera yer alan telefon, burada 50 megapiksel ana + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameralarını bir araya getiriyor. İsminde de geçtiği üzere 5G desteği olan telefon, kulaklık girişi ile USB-C portunu taşıyor. Cihazın parmak izi sensörü ise yanda yer alıyor.

Henüz fiyatı belli olmayan Tecno Pova 5G için Türkiye satışı da olası durumda. Ancak henüz bu konuda Tecno Türkiye’den bir açıklama gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR