reklamı kapat

POPÜLER

Chery

Türkiye’deki bazı Chery sahipleri, markaya olan tepkilerini araçlarına yazı yazarak gösteriyor

 - Güncelleme: 02 Haziran 2024 21:01

Türkiye’deki bazı Chery marka SUV sahipleri, markaya olan tepkilerini araçlarına yazı yazarak göstermeye başladı.

Çinli Chery son dönemde Türkiye’de inanılmaz yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. OMODA ve TIGGO serisi SUV modelleri fiyat-performans oranı yüksek olduğundan çok ses getiren firma, son aylarda zaman zaman ilginç bir durumla gündemde ses getiriyor. Bazı Chery marka SUV sahipleri, markaya olan tepkisini araçlarının arka camına yazdıkları yazılar ile gösteriyor. Örneğin bir OMODA 5’in sahibi aracının arka camına, “sıfır kilometre aldığım bu araç kusurlu çıktı.” yazdırmış. Türkiye yollarında gezen bir TIGGO 8 Pro’nun arkasında ise, “sıfır kilometre aldığım bu araç kusurlu çıktı. Marka arkasında durmuyor” yazıyor. Bu araç sahiplerinin şu aşamada tam olarak ne tarz bir sorun yaşadığı bilinmiyor ancak sosyal medyada yayılan fotoğraflar diğer Chery sahiplerine de örnek oluyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka bizim gündemimize daha önce Malezya merkezli bir OMODA 5 sorunuyla gelmişti. Daha önce görmeyenler için hatırlatmak gerekirse, bir OMODA 5 sürücüsünün sürüş sırasında başına gelen arka aks bağlantı kırılması sonrasında (Video ve fazlası buradaki Facebook paylaşımında) Malezya’da 600 aracı kapsayan bir geri çağırma yapılmıştı. Bu sorunun 14 Ağustos ile 17 Ağustos 2023 tarihleri arasında üretilen 60 kadar OMODA 5’i riske attığı belirtiliyor, buna karşın süreci garantiye almak adına genel bir geri çağırma yapılıyor.

Yaşanan bu sorunun arkasında Chery’nin parça aldığı bir tedarikçisinin hatası yer alıyordu. Yaşanan tehlikeli durumun nedenini araştıran Chery, arka aks sistemini aldığı tedarikçisindeki otomatik kaynak makinesinde bir kalibrasyon hatası olduğunu keşfetmiş. Bu sorun nedeniyle bazı araçlardaki arka aks kolu tam olarak kaynaklanmamış. Şimdilik sadece Malezya’da satılan araçlara özel gibi duran süreci genel olarak iyi şekilde yönettiği görülen Chery, Çin merkezli en büyük otomobil üreticilerinden ve her yıl milyonlarca araç satıyor.

Chery haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu