reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanı Pepapp dünyaya açılmaya hazırlanıyor

Yaklaşık 1 milyon indirme sayısına sahip olan ve kısa sürede kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen Pepapp şimdi de yurt dışına açılmaya hazırlanıyor.

2015 senesinin kasım ayında önce Android cihazlar için yayınlanan bu uygulamanın iOS versiyonu Ağustos 2016’da kullanıma sunuldu. Kısa sürede Sağlık ve Fitness kategorisinde birinciliği elde eden bu yerli uygulama kadınlara hitap ediyor ve “en yakın arkadaşın” sloganıyla yola çıkıyor. Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanı olarak anılan Pepapp, ülkemizdeki başarısından sonra 2017 senesinin sonuna kadar 11 farklı dilde kullanıma sunulacak. Bu adımla birlikte dünyaya açılma sürecinin ilk aşaması gerçekleştirilmiş olacak.

Pepapp, kadınların regl dönemlerinde onlara eğlenceli tavsiyeler veren, sohbet eden, aylık döngüleri içerisinde en doğurgan oldukları dönemi hesaplayan, hamile kalmak isteyenlere yardımcı olan, hamile kalmak istemeyenleri koruyan bir mobil dijital kadın asistanı. Üstelik uygulama sadece bunlarla kısıtlı kalmıyor. Uzmanım bölümüyle kullanıcıların kadın doğum, beslenme, astroloji gibi konularla sorularını da yanıtlıyor. Startup Turkey etkinliğinde Türkiye’nin en iyi 15 startup’ı arasına girerek dikkatleri üzerine çekmeyi başaran uygulama iki yıllık dönem içinde yeni özellikleriyle öne çıkmayı planlıyor. Bunlar arasında “Pepapp Hamilelik”, “Pepapp Anne-Bebek” ve “Pepapp Partner” gibi özellikler yer alıyor.

Çeşitli alanlarda kadınlara büyük bir kolaylık sağlayan Pepapp uygulamasına dair detaylı bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.