reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’nin ilk insansı robot üretim fabrikası kuruluyor [Video]

Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Akınsoft, robot üretim merkezini kurmaya hazırlanıyor. Türkiye’de bir ilk olacak robot fabrikasıyla birlikte ev, kafe, AVM ve havaalanı gibi yerlerde kullanılmak üzere robot seri üretimi gerçekleştirilecek.

İlk etapta 20 milyon TL yatırımla yola çıkan Akınsoft, Konya’da kuracağı robot üretim fabrikası için 26 Aralık’ta temel atma töreniyle ilk adımı atmış olacak. Önümüzdeki yılın sonlarına doğru faaliyete geçmesi planlanan üretim merkezinde, şirketin daha önce geliştirdiği Ada ve Akıncı isimli robot serilerine yenileri eklenecek.

56714c6118c7736b285bf644
Şirketin en son geliştirdiği insansı Ada isimli insansı robotu, halihazırda Akınsoft’un Robotik Uygulama Merkezi’nde garson robot olarak görev yapıyor. Akıncı ve Ada robot serisine bir de Ada Hostes adını verdikleri, havaalanlarında görev yapacak bir robotun ekleneceği belirtiliyor.

Aşağıdaki videodan daha önce tanıtılan Ada robotu hizmet verirken izleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Türkiye’nin ilk insansı robot üretim fabrikası kuruluyor [Video]” için 3 cevap

  1. Özgür dedi ki:

    Sürekli yüksek teknoloji deyip duruyor sanki Asimo’nun lansmanını yapıyor. Alt tarafı ileri geri giden, masaya tepsi koyan, 3-5 sensörü olan; hem yavaş hareket eden, hem de görüntüsü hoş olmayan bir robot. Biraz elektronik ve yazılım bilgisi olan birisi bir ayda bundan daha iyisini yapabilir. Biraz daha geliştirip sunmaları gerekirdi. Umarım bir sonraki versiyonu daha iyi olur.

  2. Şahin dedi ki:

    Birisi robot nedir onu açıklasın sonra tartışalım bu robot değilki buna yatırım yapan oturup bir düşünün yazık bomboş bir iş.

  3. Ercan Can dedi ki:

    Komedi yaaa, Arduino lar ile, lise çocukları yapıyor bunları 😀