reklamı kapat

POPÜLER

Twitter hack’lendi, binlerce hesap çalındı!

Twitter’a yönelik düzenlenen saldırı ile binlerce kullanıcı bilgisi üçüncü kişiler tarafından ele geçirildi. Resmi kaynaklarca doğrulanan gelişme güvenlik endişelerini tekrar gündeme getirdi.

Bilgi güvenliği departmanından Bob Lord tarafından duyurulan olay neticesinde siteye profesyonel kişilerce organize bir hack saldırısı düzenlendiği ve aralarında New York Times, Wall Street Journal gibi önemli kullanıcıların da yer aldığı yaklaşık 250 bin hesabın ele geçirildiği bildiriliyor.

Kullanıcı isimleri, e-posta adresleri, seans bilgileri ve kodlanmış şifrelere erişim sağlayan hacker’ların kimlikleri henüz belirlenemezken, yapılan araştırmalara göre Çin merkezli oldukları düşünülüyor. Fakat veriler her ne kadar özel şekilde kodlanarak saklanda da güvenlik endişelerini dindirmeye yetmiyor.

Olaydan etkilenme ihtimali bulunan üyelere gönderdiği e-mail ile şifrelerini sıfırlamalarını öneren yetkililer soruşturmanın devam ettiğini dile getirerek gerekli önlemlerin zamanında alındığını, böylelikle daha kötü bir senaryonun önüne geçildiğinin altını çiziyor.

İLGİLİ HABERLER